14 Ağustos 2020 Cuma

CHP’li Yıldız: Bu ateş yanmaya devam ediyor!

CHP’li Yıldız: Bu ateş yanmaya devam ediyor!

Sivas Katliamı’nın 27. yıl dönümü nedeniyle bir mesaj yayınlayan CHP Körfez İlçe Başkanı Bülent Yıldız, “Bu ateş yanmaya devam ediyor. Cehaletin hüküm sürdüğü her yerde yanmaya devam ediyor” dedi

02 Temmuz 2020 Perşembe 14:53 Güncel

CHP Körfez İlçe Başkanı Bülent Yıldız, Sivas Katliamı’nın 27. yıl dönümü nedeniyle bir mesaj yayınladı. Yıldız’ın mesajı şöyle: ‘’ ‘Dünya bütün karanlıkları bir araya gelse; bir mumun ışığını söndüremez.’ Tarih, hep bu söz üzerine anlamlandırdı kendini. Nice karanlıklar, toplaşıp içlerinde aydınlıklara saldırdılar. İstediler ki hep karanlık olsun. Zira ışık gösterir; kendi içlerini gösterir. İçlerinin o korkunçluğunu, zihin dehlizlerinin kokuşmuşluğunu gösterir. Karanlıklar, istemez aydınlıkları bu yüzden. Bu sebepledir; topluma kandil olanların çektiği eziyetler.

TAŞIYANI, KÖRÜKLEYENİ BELLİDİR

2 Temmuz 1993, Sivas’ın Madımak Oteli. Şairlerin dizelerinde, ozanların türkü nağmelerinde bir ateş var. Bir ateş ki; yakmaz, aydınlatır. Işık olur karanlık dehlizlere. Ancak bir ateş daha var ki; Madımak Oteli’nin çevresinde toplanıyor. Bir ateş daha var ki; insanı diri diri yakacak birazdan. Bu ateşin yakanı belli değil lakin taşıyanı, körükleyeni bellidir: “Cehalet”.

ATEŞ YANMAYA DEVAM EDİYOR

Madımak Oteli’ni bu ateş yaktı. Otuz üç aydınımızı bu ateş yaktı. Bu ateş yanmaya devam ediyor. Cehaletin hüküm sürdüğü her yerde yanmaya devam ediyor. Bu ateşi söndüreceğiz. Bu ateşi taşıyan cehaletin kökünü kazıyacağız. Biz bir ülke düşlüyoruz; ozanların türkülerini söyleyebildiği, şairlerin şiirlerini korkmadan kaleme aldığı ve insanın, başka bir insanı diri diri yakacak kadar içinde nefret barındırmadığı, karanlığa teslim olmadığı bir ülke. Zira geçmişte canımız çok yandı ve bu yüzden geçmişi unutmayacağız. Unutmadımaklımda”

YORUM EKLE

Güvenlik Kodu

DİĞER HABERLER

ÇOK OKUNANLAR

SONRAKİ HABER

CHP 4 koldan sahada

CHP 4 koldan sahada