23 Mart 2019 Cumartesi

CHP'liler Büyükşehir önünde milli marş skandalını protesto etti

CHP'liler Büyükşehir önünde milli marş skandalını protesto etti

Geçtiğimiz günlerde yaşanan İstiklal Marşı skandalının ardından CHP’liler Büyükşehir Belediye binası önünde olayı protesto etmek için toplanarak İstiklal Marşı'nı okudular

26 Mart 2018 Pazartesi 09:45 Güncel

Kocaeli Büyükşehir Belediyesi’nin Şehit Recep Topaloğlu Salonu’nda gerçekleştirdiği Masa Tenisi Turnuvası'nda İstiklal Marşı’nı ilahi gibi okuyan ve büyük tepki çenen mehteran takımına tepkiler dinmiyor. CHP İzmit İlçe Örgütü, yaşanan bu olaya tepkilerini göstermek için Büyükşehir Belediye binası önünde sabah saatlerinde toplandı. İzmit İlçe Örgütü'nde bir araya gelen CHP’liler Büyükşehir Belediye binasına doğru yürüyüşe geçti. Bilindiği üzere Büyükşehir Belediyesi olayın ardından mehteran takımına soruşturma başlatmıştı. Büyükşehir Belediye binası önünde ise hem polis ekipleri hem de zabıta ve özel güvenlik görevlileri önlem aldı. Gerçekleştirilen protesto eylemine İl Başkanı Cengiz Sarıbay da destek verirken, ilçe başkanları ve çok sayıda partili katıldı.

ECDADIMIZIN KANIYLA ÖĞRENDİK

“Biz sorun çıkartmaya gelmedik” diyen CHP İzmit İlçe Başkanı Mehmet Ümit Küçükkaya, “Çıkmış olan bir sorunu düzeltmeye geldik. Ben isterdim ki belediye başkanı bizi ağırlasın İstiklal Marşı’nı beraber söyleyelim. Biz bunu ecdadımızın kanıyla öğrendik. Dizi tutmayan ananın ayağa kalkmasıyla öğrendik. O yüzden hiç kimse ay yıldızlı bayrağımızı ve İstiklal Marşımızı farklı bir noktaya getirmeye çalışmasın. İstiklal Marşı budur ve böyle söylenir. Sakın orada çalışan 50-60 garibanın üstüne bunu yıkmayın. O bando takımından biri zarar görürse gök kubbeyi başınıza yıkarım. Bu parça bir talimatla çalınmıştır. Haberim yoktu demeyin sakın. Önce Kocaeli daha sonradan Türk halkından özür dilenmelidir” şeklinde konuştu.

HER ŞEYE LİMON OLUYOR

Daha sonra konuşan İl Başkanı Cengiz Sarıbay, “İstiklal Marşımız ortak değerimiz. Sözlerinin değiştirilmesi kabul edilemezse bestesinin değiştirilmeye çalışılması da kabul edilemez. Emir tepeden gelmekte. Bunu Cumhurbaşkanı diyor. Her şeye limon oluyor. Her şeye karışıyor. Bu konularda ortak değerlerimize daha duyarlı ve saygılı olması gerekiyor” dedi.

YORUM EKLE

Güvenlik Kodu

DİĞER HABERLER

ÇOK OKUNANLAR

SONRAKİ HABER

Az kalsın taksiyle uçurumdan aşağı yuvarlanacaktı, itfaiye kurtardı

Az kalsın taksiyle uçurumdan aşağı yuvarlanacaktı, itfaiye kurtardı