07 Haziran 2020 Pazar

Çolakoğlu'ndan sağlık çalışanlarına çamaşır ve kurutma makinesi

Çolakoğlu'ndan sağlık çalışanlarına çamaşır ve kurutma makinesi

Çolakoğlu Metalurji firması, Coronavirüs salgını nedeniyle yoğun emek harcayan eve bile gidemeyen sağlık ve 112 çalışanlarına 10 adet çamaşır makinesi ile 5 adet kurutma makinesi hediye etti

31 Mart 2020 Salı 16:18 Güncel

Çolakoğlu Metalurji isimli firmanın 112 ve sağlık çalışanlarına 10 adet çamaşır makinesi ve 5 adet kurutma makinesi bağışlamasıyla ilgili Kocaeli İl Sağlık Müdürlüğü, il müdürlük binasında teşekkür töreni gerçekleştirdi. Törene İl Sağlık Müdürü Şenol Ergüney ve Çolakoğlu Metalurji firma yetkilileri katılım sağladı.  İl Sağlık Müdürü Şenol Ergüney konuyla ilgili yaptığı konuşmada, “Bildiğiniz gibi ülkemizde salgın nedeniyle ciddi bir mücadele verilmekte. Özellikle sağlık çalışanlarımız bugünlerde hem manevi hem moral hem de maddi yönden desteğe ihtiyaçları var” ifadelerini kullandı.

CİDDİ BİR HASSASİYET VAR

Ergüney sözlerinin devamında, “Kamu kurum ve kuruluşları bu konuda ciddi bir birlik ve dayanışma içerisinde. Sağlık bakanlığımız şu anda sağlık çalışanlarımızla ilgili hiçbir şeyi eksik etmiyor. Ancak kamuoyunda ciddi bir hassasiyet var; bütün halkımız bize destek olmak istiyor. Biz de bundan dolayı son derece mutluyuz. Her gün bir kuruluş gelerek bize destek olmadığını ifade ediyor. Bunlardan bir tanesi de Çolakoğlu Metalurji isimli firmamız” diye konuştu.

SAĞLIKÇILARA SAHİP ÇIKIYOR

Kocaeli halkının sağlıkçılara sahip çıktığını belirten Ergüney, “Bu firmamız bize gelerek hastanelerimizde ciddi emek harcayan, son zamanlarında eve gidemeyen personellerimize destek olmak amacıyla 10 tane çamaşır makinesi ve 5 tane kurutma makinesi hediye etti. Maddi olarak değil sembolik olarak çok büyük anlamı var. Onların desteğini hissetmek bizi çok mutlu etti. Kocaeli halkı sağlıkçılara sahip çıkıyor” dedi.

MÜCADELEYİ BAŞARIYLA VERİYORUZ

“Ben de buradan gece gündüz demeden bu işin tam göbeğinde mücadele veren sağlık çalışanlarımıza teşekkür ediyorum” diyen Ergüney, “Her biri kahraman gibi. Devletimize destek olacağız. İnşallah bu şekilde bu sorunu da aşacağız. Ülke olarak buna inanıyorum. Dimdik ayaktayız. Her türlü mücadeleyi başarıyla verebiliyoruz” açıklamasında bulundu.

ÇORBADA TUZUMUZ OLSUN İSTEDİK

Ergüney’in ardından konuşan Çolakoğlu Metalurji Kurumsal İlişkiler Direktörü Mustafa Türker ise şu ifadeleri kullandı: “Tüm dünyayı saran bize de tüm şiddetiyle gelen Korona virüsünde hakikaten can siper hali mücadele eden başta tüm sağlık elemanlarına hem teşekkür ediyorum hem de Allah kolaylık versin diyorum. Bizim de çorbada tuzumuz olsun istedik.

EL BİRLİĞİYLE BU İŞİ ÇÖZECEĞİZ

İş yeri hekimimize söyledim; o da il müdürümüzle temasa geçti. Çamaşır ve kurutma makinesine acil ihtiyaçları olduğunu iletmelerinin ardından severek böyle bir görevi yerine getirdik. İnşallah bu virüs belasından memleketimiz en az hasarla altından kalkar. Güçlü bir milletiz, el birliğiyle bu işi çözeceğiz. Burada en büyük yük sağlık çalışanlarına düşüyor. Teşekkür ediyoruz” ifadelerinde bulundu.

YORUM EKLE

Güvenlik Kodu

DİĞER HABERLER

ÇOK OKUNANLAR

SONRAKİ HABER

EMEP: Sermaye, halka olan borcunu ödemelidir

EMEP: Sermaye, halka olan borcunu ödemelidir