26 Eylül 2020 Cumartesi

Coşkun, “Kapatmak yerine yatırım yapılmalı”

Coşkun, “Kapatmak yerine yatırım yapılmalı”

Saadet Partisi Körfez İlçe Başkanı Ömer Faruk Coşkun, Körfez’de ki 3 mahallede yer alan PTT şubelerinin kapatılmasının zararla ilgisi olamayacağını söyledi. Coşkun, bir yandan istihdam için imkan oluşması beklenirken, diğer yandan kapatma ile yeni işsizliklere ortam hazırlanmasının mantıksız olduğunu sözlerine ekledi.

07 Haziran 2020 Pazar 00:19 Güncel

Ömer Faruk Coşkun, ilk olarak kapatma kararı duyulan Hacı Osman Mahallesi’nde kalabalık bir yerleşim olduğunu ifade ederek, “Mahallede yaklaşık 15 bin nüfus var ve burası limanlaşma nedeniyle gelecekte ki yerleşim alanı olarak gösteriliyordu. Bu sene 5 bine yakın öğrencinin de Körfez Kampüsünde eğitime geleceği söyleniyor.

Böylesine kalabalık bir nüfus potansiyeline sahip yerleşim alanında PTT gibi insanların fatura ödeme, maaş alma, kargo gönderme amacıyla kullandığı bir kurumun zarar etmesi söz konusu olamaz. Bu şubeleri kapatmak yerine yatırım yapılarak, daha da genişletilmeli. Biz bunun mücadelesini verirken alınan kararla şok olduk. Halen daha bu kararın uygulanmasına ihtimal vermiyoruz ve açık kalması için de gereken mücadeleyi vermeye hazırız” dedi.

PTT şubelerinin kapatılma kararının duyulması üzerine 3 mahallede de halkın imza toplamaya başladığı ve ilgili makamlara itiraz edilmeye hazırlandığı öğrenildi.

Hacı Osman, Yavuz Sultan Selim ve Çamlıtepe Mahallelerinde ki bu çalışmalara muhtarlarla birlikte vatandaşlar katılırken, MHP’de aralarında olmak üzere siyasi partilerin de destek verdiği görüldü.

YORUM EKLE

Güvenlik Kodu

DİĞER HABERLER

ÇOK OKUNANLAR

SONRAKİ HABER

Otobüs biletlerine aile indirimi

Otobüs biletlerine aile indirimi