23 Ekim 2020 Cuma

Derince Belediyesi’nde “Kamu zararı” kavgası!

Derince Belediyesi’nde “Kamu zararı” kavgası!

Bugün gerçekleştirilen Derince Belediye Meclis toplantısında kamu zararı tartışması büyük gerilim yarattı. Derince Belediye Meclisi CHP Grup Sözcüsü Erhan Akpınar, “Yaptıkları kamu zararının tüyü bitmemiş yetimin hakkı olduğunu ve bunu Derince halkının bilmeye hakkı olduğunu ifade etmeye çalıştığımız sırada kavga çıkararak suçlarını bastırmaya çalıştılar” dedi

08 Eylül 2020 Salı 19:40 Güncel

Bugün gerçekleştirilen Derince Belediyesi Meclis toplantısında gergin anlar yaşandı. CHP ve İYİ Partili meclis üyeleri kamu zararı olduğu iddiası ile söz aldıkları sırada Başkan Zeki Aygün’ün kendilerini konuşturmadığını, kendilerine müdahale ederek kavga çıkarıldığını iddia etti. İddialara göre CHP ve İYİ Partili meclis üyeleri Fatih Mahallesi Spor Kompleksi ile ilgili gündem dışı söz istedi. Daha sonra Başkan Zeki Aygün, konunun kayıtlara geçirilmesini istemedi ve meclis toplantısını kapattı.

GÜNDEM DIŞI SÖZ İSTEDİK

Yaşanan olaylar sonrası bir açıklama yapan Derince Belediye Meclisi CHP Grup Sözcüsü Erhan Akpınar şunları söyledi: ‘’08.09.2020 tarihinde Derince Belediyesi meclis toplantısında CHP ve İYİ Partili meclis üyeleri olarak Fatih Mahallesi Spor Kompleksi ile ilgili gündem dışı söz istedik. Bahse konu işin kamu zararı içerdiğini bildiği için Belediye Başkanı Zeki Aygün konunun kayıtlara geçmesini istemediğinden meclis toplantısını kapattığını ifade ettikten sonra söz verdi.

SÖZLÜ VE FİZİKİ MÜDAHALE

Kamu zararı görsellerle detaylı olarak açıklandığı sırada partililerimizin cep telefonuyla kayıt yaptığını fark edince sözlü ve fiziki müdahalede bulundurlar. Arka sırada oturan belediye başkan yardımcısı “Sen kimsin” gibi sözlerle meclis üyelerinin konuşmasına ve çekim yapılmasına bağırarak müdahalede bulundu. Yaptıkları kamu zararının tüyü bitmemiş yetimin hakkı olduğunu ve bunu Derince halkının bilmeye hakkı olduğunu ifade etmeye çalıştığımız sırada kavga çıkararak suçlarını bastırmaya çalıştılar. Kamuoyunun bilgisine sunarız.”

 

YORUM EKLE

Güvenlik Kodu

DİĞER HABERLER

ÇOK OKUNANLAR

SONRAKİ HABER

İzmit Belediyesi Kütüphanesine İzmitlilerden tam not

İzmit Belediyesi Kütüphanesine İzmitlilerden tam not