27 Kasım 2020 Cuma

Derince’de üyeliğini düşürdü; Büyükşehir’de izinli saydı!

Derince’de üyeliğini düşürdü; Büyükşehir’de izinli saydı!

Derince Belediye Başkanı Zeki Aygün, kendi meclisinde üyeliğini düşürdüğü MHP’li Özhan Kurt’un Büyükşehir Meclisi’nde izinli sayılmasına el kaldırdı

15 Ekim 2020 Perşembe 19:05 Güncel

Kocaeli Büyükşehir ve Derince Belediye Meclisi’nin MHP’li üyesi Avukat Özhan Kurt, çoklu baro sistemine karşı çıkması sonrası, meclis üyeliğinden istifa ettirilmişti. Derince Belediye Meclisi’nde Kurt’tan boşalan koltuğa zaman geçirilmeden İlim Yayma Cemiyeti Derince Şube Başkanı Yasin Kayı gelmişti. Kurt’un istifası sonrası Kocaeli Büyükşehir Belediye Meclis üyeliğine ise Derince Belediyesi’nin CHP’li Meclis Üyesi Erhan Akpınar’ın gelmesi gerekiyordu. Fakat şu ana kadar Akpınar’a herhangi bir bildirim yapılmadı.

İZİNLİ SAYILMASINA EL KALDIRDI

Bugün gerçekleştirilen Büyükşehir Belediye meclis toplantısında ise Özhan Kurt’un izinli sayılması oylandı. Oylamada Derince Belediye Başkanı Zeki Aygün ve cumhur ittifakının meclis üyeleri de Kurt’un izinli sayılması konusunda el kaldırdı. Özhan Kurt’un istifası sonrası Derince Belediye Meclis Üyeliğini düşüren Başkan Zeki Aygün’ün Büyükşehir meclisinde Kurt’un izinli sayılması el kaldırması oldukça garip karşılandı.

YORUM EKLE

Güvenlik Kodu

DİĞER HABERLER

ÇOK OKUNANLAR

SONRAKİ HABER

Cedit’te yetki Büyükşehir’de

Cedit’te yetki Büyükşehir’de