20 Ocak 2021 Çarşamba

Derince’ye PCR merkezi kuruldu

Derince’ye PCR merkezi kuruldu

Sağlık Bilimleri Üniversitesi Kocaeli Derince Eğitim ve Araştırma Hastanesi'nde koronavirüsle mücadelede önemli bir adım atıldı

30 Aralık 2020 Çarşamba 16:18 Güncel

Covid-19 pandemi dönemindeki en önemli ihtiyaçlardan olan ve hastalığın tanısında kritik öneme sahip iki adet son teknoloji PCR test cihazı bugün itibariyle Kocaeli Derince Eğitim ve Araştırma Hastanesi'nde kurulan merkezde hizmete başladı. Böylece Kocaeli’deki PCR testi yapılan merkez sayısı 3’e yükseldi. Sağlık Bakanlığı tarafından yetkilendirilen merkezde artık Covid-19 şüphesi bulunan hastalardan alınacak numuneler hızla çalışılarak aynı gün sonuçlandırılacak ve böylece tedavide zaman kaybı yaşanmayacak.

GÜCÜNE GÜÇ KATTI

Kocaeli İl Sağlık Müdürü Op. Dr. Yüksel Pehlevan, SBÜ Derince Eğitim ve Araştırma Hastanesi'ne ziyarette bulunarak yeni kurulan PCR merkezi ile ilgili önemli bilgiler verdi. Sağlık Bakanlığı ve Kocaeli Valiliği koordinasyonunda, ilimizdeki tüm kurumlarla işbirliği içerisinde olduklarını vurgulayan Op. Dr. Yüksel Pehlevan, yeni kurulan test merkezi ile Kocaeli’deki koronavirüsle mücadele çalışmalarının gücüne güç katılacağını belirterek şöyle konuştu: “Covid-19 pandemi dönemindeki en önemli ihtiyaçlardan biri olan PCR (koronavirüs) testleri, SBÜ Derince Eğitim ve Araştırma Hastanesinde kurulan yeni merkezimizde bugün itibariyle hizmet vermeye başlamış durumda.

GÜNLÜK BİN TESTE BAKILABİLİYOR

Daha önce bu hastanemizde alınan numuneler başka merkezlere gönderilerek tahlil ediliyordu. Hastane bünyesinde kurulan bu merkez sayesinde ise artık hastaneye başvuran hastaların testleri burada tahlil edilerek test sonuçlarının çok daha hızlı çıkması sağlanacak. Bu da bize tedavi ile ilgili önemli avantajlar sağlayacak. 2 adet PCR cihazına ve günlük bin hasta kapasitesine sahip merkezde testler aynı gün içinde sonuçlandırılıyor.

BÜYÜKAKIN’A TEŞEKKÜR

Laboratuvarımızda kurulan son teknoloji cihazlar ve donanımlı personellerimizle, yalnızca hastanemizde değil çevre ilçelerden de alınacak olan Covid-19 numuneleri ile PCR testlerinin zaman kaybetmeden en hızlı şekilde sonuçlanmasını hedeflemekteyiz. Bu önemli merkezin kurulmasındaki desteklerinden dolayı Kocaeli Büyükşehir Belediye Başkanımız Sayın Doç. Dr. Tahir Büyükakın’a, emeği geçen herkese teşekkür ediyor, merkezimizin ilimize hayırlı olmasını diliyor, saygılar sunuyorum”

YORUM EKLE

Güvenlik Kodu

DİĞER HABERLER

ÇOK OKUNANLAR

SONRAKİ HABER

Körfez’de kuaförlere ‘hijyen’ desteği

Körfez’de kuaförlere ‘hijyen’ desteği