05 Mart 2021 Cuma

Dernek başkanı istihdamda ilçe insanının tercihini istedi

Dernek başkanı istihdamda ilçe insanının tercihini istedi

Körfez’de kısa süre önce kurulan ve pandemi döneminde ki gönüllü hizmetleri, sonrasında da yardım amaçlı çalışmalarıyla dikkat çeken Yarımcalılar Derneği Başkanı Atakan Yavuz ve yönetimi adına yapılan açıklamada, tartışma konusu olan limanlar, genişleme taleplerine farklı bir bakış açısıyla yaklaşıldı

16 Ocak 2021 Cumartesi 13:27 Güncel

Atakan Yavuz, artık bir liman ve sanayi kenti aline gelen Körfez’de, yaşam alanlarına saygılı davranılıp, gerekli ortamların kurulması gerektiği ve yaşam alanlarından fedakarlık yapan ilçe halkına istihdam da öncelik tanınması gerektiğini söyledi. Atakan Yavuz’un bu açıklaması ilçede özellikle üniversiteli işsiz sayısının artması sonrasında, limanlara dışardan insanların alınmasına tepki olurken, pek çok Körfezlinin de duygularını yansıttı.

"YARIMCALILAR ÖNCELİKLİ OLSUN"

Atakan Yavuz’un açıklamasında, “Uzun zamandır kamuoyunu meşgul eden, dernek yönetimimizinde yakından takip ettiği Rota Liman sahasının büyümesi,yeni yapılacak olan Oyak Limanı ve Dubai Port Limanı hakkındaki düşüncelerimiz aşağıdaki gibidir. Yarımcalılar Dernegi olarak tabiata ve doğaya saygılı atılacak her adımı ve yapılacak her yatırımı destekliyoruz. Bir zamanlar bağlık, bahçelik olan ve kirazıyla meşhurlaşmış, Yarımcamız gelişmekte olan dünya düzenine cevap vermiş ve sahip olduğu coğrafik pozisyonu sebebiyle liman kenti ve sanayi şehri olmuştur. İlçemizde yapılmış yatırımlar bunun en büyük kanıtıdır. Bu gelişmeler ile birlikte kentselleşme büyümüş, istihdam oranı fazlasıyla artmıştır. Bu bilinç,gözlem ve anlayışla yapılmış ve yapılacak yatırımların ilçemizde ve Yarımcamızda yaşayan, suyunu içen, ekmeğini yiyen, hayatını idare ettirmeye çalışan farklı kültürlerden,  yüzlerce iş bulamayan (liman kenti ve sanayi şehri olan Yarımcamızda bu ayıp hepimizin) gençlerimizin öncelik sahibi olması gerektiği kanaatindeyiz.

"DESTEK BEKLİYORUZ"

Çevre ve civar il ve ilçelerden taşımacılık kültürüyle yaşadığımız şehire dışarıdan istihdam sağlanmasını uygun bulmuyoruz.Bu vesayet ve anlayış sisteminin kalkmasını ve bu zihniyetin kaldırılmasını istiyoruz. Bu konuda ilçemizin değerlerinden, kanaat önderlerinden başlıca; Sayın Kaymakamımızdan, Sayın Belediye Başkanımızdan, Sayın Ticaret Odası Başkanımızdan, tüm siyasi parti başkanları ve yöneticilerinden, ilçemizde bulunan sivil toplum kuruluşları, dernek başkanları ve yönetimlerinden ilçemizde yaşayan, gecesini gündüzüne katıp iş arayan gençlerimize sanayi şehri ve liman kenti olan şehrimizde istihdam sağlayıp iş sahibi olmalarını hususunda gerekli yaptırım ve desteği vermelerini saygılarımızla arz ve talep ediyoruz” cümleleri yer aldı.

YORUM EKLE

Güvenlik Kodu

DİĞER HABERLER

ÇOK OKUNANLAR

SONRAKİ HABER

Hastane personeli koronaya yenildi

Hastane personeli koronaya yenildi