16 Ocak 2021 Cumartesi

Dinamit iddiası panik yarattı

Dinamit iddiası panik yarattı

Gebze metro inşaatında patlatılan dinamitler sonucunda evlerin duvarlarında çatlaklar oluştu. Oluşan çatlaklar ve meydana gelen gürültü nedeniyle bölge halkı arasında panik yaşandı

05 Ocak 2021 Salı 14:32 Güncel

Sanayi kuruluşlarının en yoğun olduğu Kocaeli'nin Gebze ve Darıca ilçeleri arasında yapımı devam eden metro hattına ilk kazma 2018 yılında vuruldu. Yapımı hala devam eden metronın yaklaşık maliyeti 2 milyar 797 milyon 169 bin TL. Gebze-Darıca metro hattı 15,6 kilometre uzunluğunda olacak ve 12 istasyondan oluşacak. 2023 yılında bitmesi planlanan metro hattı bittiğinde İstanbul'daki metro ağına entegre edilmesi planlanıyor. Hat tamamlandığında Darıca, Gebze ve OSB'ler arasında ulaşım 19 dakikada sağlanacak.

“DUYARLI OLUNMALI”

Yapımı devam eden metro hattı için dinamitlerle bölgede yer açılıyor. Patlatılan dinamitler sonucunda Gebze Arapçeşme Mahallesi’ndeki Kaya Blokları Sitesi’nde bulunan evlerde sabah saatlerinde duvarda çatlaklar oluştu. Site sakinleri deprem etkisi yaratan gürültüden ve duvardaki çatlaklardan metro inşaatını sorumlu tuttu. Vatandaşlar yakın zamanda ülkede yaşanan depremler dolayısı ile tedirgin olmuşken, üstüne birde metro inşaatında patlatılan dinamitlerin ortaya çıkardığı sarsıntı da iyiden iyiye korku salıyor. Bölge  sakinleri yetkililerden konuya daha duyarlı davranılması beklediklerini ifade etti.

YORUM EKLE

Güvenlik Kodu

DİĞER HABERLER

ÇOK OKUNANLAR

SONRAKİ HABER

10 gün önce kayboldu her yerde aranıyor

10 gün önce kayboldu her yerde aranıyor