30 Ekim 2020 Cuma

Diş hekimlerinde tartışmalı kongre

Diş hekimlerinde tartışmalı kongre

Kocaeli Diş Hekimleri Odası Başkanı Töre Genç’in aday olmadığı 17’nci olağan genel kurulda Ece Erinalçık Şemen tek aday oldu. Kongre’nin ilk günü tartışmalarla geçti

22 Ağustos 2020 Cumartesi 15:36 Güncel

Türk Diş Hekimleri Birliği’ne bağlı Kocaeli Diş Hekimleri Odası olağan genel kurulunu gerçekleştiriyor. İki gün sürecek olan 17’nci olağan genel kurulun ilk gününde konuşmalar yapıldı ve yönetim listesi açıklandı. İkinci gün seçim gerçekleştirilecek. Kongrede tek aday olarak giren Ece Erinalçık Şemen Kocaeli Diş Hekimleri Odası’nın yeni başkanı olacak. Kongre’nin ilk günü eski oda başkanlarından Muhittin Gül gerçekleştirdiği konuşma sırasında divan başkanı Önder Özdenkaya ile tartıştı.

SEÇİM YARIN

Seka Kongre Merkezi’nde gerçekleştirilen genel kurula odaya bağlı diş hekimleri katıldı. Kongrenin divan kurulu başkanlığını Önder Özdenkaya üstlenirken divan üyeliklerini ise Demet Patoğlu Kantarcı, Murat Başyiğit ve Yılmaz Salih yaptı. Yarın gerçekleştirilecek  seçimde 9 yönetim kurulu üyesi, 10 da delege seçilecek.

“GÜZEL YARINLAR DİLİYORUM”

Mevcut Başkan Tören Genç konuşmasında meslekte yaşanan sorunlara dair değerlendirmelerde bulunarak, “Mesleğimiz adına çalışmanın mutluluğunu yaşıyoruz. Mesleğimiz için güzel yarınlar diliyorum” diye konuştu.

“ZORLU SÜRECİ ATLATMAYA ÇALIŞACAĞIZ”

Mevcut başkanın ardından kürsüye gelen aday Ece Erinalçık Şemen ise konuşmasında, “Meslektaşlarımızın endişeleri endişelerimiz olacak. Meslektaşlarımızla sıkı temasımızı koruyup, dinleyip, fikirlerimizi birleştirerek ve bütün meslektaşlarımızın destek ve iyi niyetiyle zorlu süreci en az hasarla atlatmaya çalışacağız. Toplum ağız–diş sağlığı üzerindeki çalışmalarımız ve eğitimlerimiz pandemi sürecinin bitmesi ile okullarda hız kazanarak devam ettirilecek” dedi.

TARTIŞMA ÇIKTI

Eski oda başkanlarından Muhittin Gül kongrede konuşmak istedi. Divan başkanı Önder Özdenkaya ise Gül’e 10 dakika söz verdi. Gül konuşması sırasında üyeler ve divan başkanı ile tartıştı. Muhittin Gül divan başkanının konuşmasını tamamlaması talebi üzerine, “Buraya polis gelecek, ben bu kürsüden ayrılmıyorum. Benim sözümü kestiniz. Böyle bir şey olamaz. Siz neyin peşindesiniz” dedi. Divan başkanı Önder Özdenkaya da Gül’e, “Biz sizi provoke etmiyoruz. Genel kurulda sadece sizi mi dinleyeceğiz” şeklinde yanıt verdi.

ŞEMEN’İN YÖNETİMİ

Ece Erinalçık Şemen, Meral Başyiğit, Demet Patoğlu Kantarcı, Hatice Gürkan, Serpil Gezer, Töre Genç, Hamza Turan, Sabri Cora, Hasan Tahsin Altan.

DELEGELER

Hakan Tanta, Zehra Nilgün Özyuva, Töre Genç, Hasan Orakçı, Özgür Sunaoğlu, Hamza Turan, Önder Özdenkaya, Engin Tokmak, Reyhan Karaaslan, Mehmet Kılıç.

YORUM EKLE

Güvenlik Kodu

DİĞER HABERLER

ÇOK OKUNANLAR

SONRAKİ HABER

Yalçınöz mazbatasını aldı

Yalçınöz mazbatasını aldı