22 Temmuz 2019 Pazartesi

Doberman otobüse bindi, yolcular camlara yapıştı

Doberman otobüse bindi, yolcular camlara yapıştı

Kocaeli'de durakta bekleyen yolcularla minibüse binip arkaya doğru ilerleyen sokak köpeği, yolcular korkunca araçtan indirildi

01 Kasım 2018 Perşembe 12:42 Güncel

5 Nolu İzmit şehiriçi Minibüs ve Otobüsçüleri Motorlu Taşıyıcılar Kooperatifi Esentepe'den Tavşantepe hattında şoförlük yapan Yakup Sağlam, Derince Çınarlı Mahallesi Gaffar Okan Caddesi'ndeki durakta yolcuların ardından doberman cinsi köpeğin binmesi üzerine şaşkınlık yaşadı. Sağlam, yaptığı açıklamada, duraklarda çok köpek gördüğünü ama ilk kez sıraya girip minibüse binenini gördüğünü söyledi.

"YOLCULAR KORKUDAN CAMLARA YAPIŞTI"

"Durağa yanaştım 4-5 yolcu bindi, baktım bir köpek var peşlerinden geliyor. Köpeğe, 'senin gittiğin yere biz gitmiyoruz aşağıya in' dedim." diyen Sağlam, yaşadıklarını şöyle anlattı: "Baktım köpek arkaya doğru ilerliyor. Yolculara sordum, köpek kimin? Kimsede ses yok. Yolcular korkudan camlara yapışmış, kenarlara. O kadar büyük ki, insan korkuyor. Arka kapıyı açtım, indirmeye çalıştım inmedi. Gel oğlum diyorum, inmiyor. Ön kapıdan çağırdım indi. Otobüslere alışkın herhalde normal insan gibi bindi, hiç çekinme yok. Saldıracak diye endişelendim, 2 gün önce de bir arkadaşa köpek saldırmıştı kaçarken düşüp kolunu kırmış. Aklıma o geldi, temkinli yaklaştım. 'Saldırırsa' diye kendimi korumak için elime bir şey alayım dedim.

ŞOFÖR ZORLA İNDİRDİ

Gel diyorum, aşağıya da inmiyor. Bir ara kapıyı kapatıp gideyim diye düşündüm. O kadar insan var, kimse de müdahale etmiyor. Yolcular korktu, yolcular cama yapıştı. Bildiğin insan gibi arabaya bindi, saldırma da yok içerde gezindi. Hayvana da birşey yapamıyorsun, sonuçta canlı. 'Bari kapıyı kapatıp gideyim, belki ileriki durakta inecektir' dedim ama sonunda indi." Köpeğin inmesinin ardından minibüse binerek kapıları kapattığını ve güzergahına devam ettiğini dile getiren Sağlam, bir daha binerse köpeği yolcu gibi götürebileceğini de sözlerine ekledi. 

YORUM EKLE

Güvenlik Kodu

DİĞER HABERLER

ÇOK OKUNANLAR

SONRAKİ HABER

DTO Meclisi’nde önemli konuklar

DTO Meclisi’nde önemli konuklar