10 Temmuz 2020 Cuma

Dünya şampiyonu Merve Azak, Kocaeli'de coşkuyla karşılandı

Dünya şampiyonu Merve Azak, Kocaeli'de coşkuyla karşılandı

Kazakistan'da yapılan Dünya Ümitler Judo Şampiyonası'nda altın madalya kazanan Merve Azak memleketi Kocaeli'de coşkuyla karşılandı

30 Eylül 2019 Pazartesi 15:19 Güncel

Dünya Ümitler Judo Şampiyonası'nda altın madalya kazanan Merve Azak, Kocaeli'nin Gebze ilçesindeki evine döndü. Merve Azak'ın oturduğu bina ve sokak Türk bayraklarıyla donatıldı. Gebze Belediye Başkanı Zinnur Büyükgöz, Merve Azak'ın yakın akrabaları ile çok sayıda vatandaşlar şampiyon sporcuyu büyük bir coşkuyla karşıladı.

GURUR VERİCİ

Kazakistan'da Türk bayrağını dalgalandırmanın onurunu yaşadığını söyleyen Merve Azak, "61 ülke arasında bayrağımızı dalgalandırdığım, İstiklal Marşı'nı okuttuğum için çok mutluyum. Bu benim için çok gurur verici şampiyonluk. Ailem, hocam ve kulübümün desteğiyle bunu başardım. Hedefim bu kadar değil, olimpiyatlar için çalışacağım ve orada da şampiyon olmayı hedefliyorum. Daha iyi imkanlar ile bunu başarabileceğime inanıyorum. Kendime inandım ve güvendim, hocamın da orada olması benim en büyük motivasyon kaynağımdı. Beni destekleyen ve emeği geçen herkese teşekkür ediyorum." dedi.

BELEDİYE BAŞKANI KUTLADI

Kızının başarısıyla gurur duyan Ergün Azak, "Allah herkese böyle başarılı evlat nasip etsin. Tüm sporcularımızla gurur duyuyoruz ve başarılar diliyorum." diye konuştu. Azak'ın başarısını kutlayan Gebze Belediye Başkanı Zinnur Büyükgöz, "Bazı şeyler anlatılmaz yaşanır. Biz Merve kızımızın içindeki duyguları onun kadar hissetmesek de, bugün buradaki karşılama töreninde duygulu anlar bile bu olayın ne kadar özlendiğini, bayrağımızın göklere çekilmesi ve İstiklal Marşı'mızın okunması, 61 ülke içinde bu milleti temsil etmesi sadece anlatılmaz yaşanır" diye konuştu.

YORUM EKLE

Güvenlik Kodu

YORUMLAR

  • Toplam 1 Yorum

Faruk

02 Ekim 2019 Çarşamba 01:35

Maşaallah kızımıza. Başarılarının devamını dilerim...

DİĞER HABERLER

ÇOK OKUNANLAR

SONRAKİ HABER

Kan ve kök hücre bağışına yoğun ilgi

Kan ve kök hücre bağışına yoğun ilgi