24 Eylül 2020 Perşembe

Eğitim Sen açıkladı; Kocaeli’de 3 okulda korona tespit edildi

Eğitim Sen açıkladı; Kocaeli’de 3 okulda korona tespit edildi

Eğitim Sen tarafından yapılan son açıklamaya göre, 96 okulda daha koronavirüs vakası tespit edildi. Listede Kocaeli’den 3 okul da yer aldı

28 Ağustos 2020 Cuma 15:41 Güncel

Eğitim Sen tarafından yapılan son açıklamaya göre, bugün 96 okulda daha virüs tespit edilmesiyle, koronavirüs vakasına rastlanan okul sayısı 176’ya ulaştı.

“Geride bıraktığımız hafta 21 Eylül’de okulların açılması için hangi önlemlerin alınması gerektiği ve eğer önlemler alınmazsa sonuçlarının ne kadar olumsuz olabileceğini gözlemleme olanağı verdi” ifadelerine yer verilen açıklamada, “Pek çok ilden ve ilçeden Covid-19 tanısı konulan veya şüphesi bulunan eğitim emekçilerine ait bilgiler merkezimize gelmeye devam etmektedir. Yayınlanan okul isimleri Pazartesinden bu yana okulda bulunan arkadaşlarımızdan tanı konulan veya temaslı çalışanların bulunduğu okullardır” denildi. 

Eğitim Sen tarafından dün yapılan açıklamada, Gebze Arif Nihat Asya O.O. ile Körfez MTAL’da koronavirüs tespit edildiği iddia edilmişti. Bugün 96 okul daha açıklayan Eğitim Sen, Kocaeli’de bulunan 3 okulda daha koronavirüs tespit edildiğini belirtti. Eğitim Sen’in iddiasına göre, Darıca Fen Lisesi, Darıca Dede Korkut İlkokulu ve Çayırova Ortaokulu’nda koronavirüs vakaları tespit edildi.

YORUM EKLE

Güvenlik Kodu

DİĞER HABERLER

ÇOK OKUNANLAR

SONRAKİ HABER

200 kişinin yaşadığı sitede yangın

200 kişinin yaşadığı sitede yangın