17 Ocak 2021 Pazar

Ekmeğe zam geliyor

Ekmeğe zam geliyor

Kocaeli Fırıncılar Odası Başkanı Ali Sarı yaptığı açıklamada ekmeğin ay sonundan itibaren zamlı bir şekilde satılmaya başlayacağını açıkladı

04 Ocak 2021 Pazartesi 11:48 Güncel

Kocaeli Fırıncılar Odası Başkanı Ali Sarı ve Türkiye Fırıncılar Federasyonu Başkanı Halil İbrahim Balcı pandemi süreci başlangıcında ekmeğe zam yapmayacaklarını açıklamıştı. Yeni yılın gelmesiyle birlikte 230 gramı 1.75’ten, kilogram fiyatı ise 7.60 TL’den satılan ekmeğe zam gelip gelmeyeceği büyük merak konusu oldu. Konuyla ilgili konuşan Kocaeli Fırıncılar Odası Başkanı Ali Sarı şu sözleri kaydetti: “Ekmek zammıyla ilgili çalışmamız bugün itibariyle başlıyor. Çalışmamızı yaptıktan sonra Valimize, Büyükşehir Belediye Başkanımıza çalışmamızı sunacağız. Ondan sonra da fiyatı belirleyeceğiz. Görüyorsunuz elektrik, su, doğalgaz her şey zamlandı. Bizim unumuz 110 TL’den 150 liraya çıktı.

AY SONU ZAMLI FİYAT

Bizim çalışanlarımızda da asgari ücrete bağlı olarak artış bekleniyor dolayısıyla ekmeğe zam kaçınılmaz oldu. Bununla ilgili çalışmalarımızı yapıyoruz, Valilik’e de sunduktan sonra ay sonunda ekmekler yeni fiyat üzerinden satılmaya başlanacak. Pandemi süreci olduğu için vatandaşı da düşünerek meslektaşlarımızın zararını karşılayacak bir artış bekliyoruz.

HESAPLARI YAPIP VALİ’NİN ÖNÜNE ÇIKACAĞIZ

Pandemi sürecinde vatandaşın alım gücüne olumsuz bir etki yapmamak adına zam yapmayı düşünmedik. Ancak fırıncı gerçekten zarar ediyor. Yüzde 40 civarında un zamlandı. Elektrik, su, doğalgaz zamları toplam yüzde 20 üzerinde, bizim alacağımız zam da yüzde 20 üzerinde olmayacak. Maliyetiyle özdeşleştirip bir zam isteyeceğimiz için Vali Bey’in de yok sayacağını zannetmiyorum. Hesapları yapıp Vali Bey’in önüne çıkacağız zaten.

YORUM EKLE

Güvenlik Kodu

DİĞER HABERLER

ÇOK OKUNANLAR

SONRAKİ HABER

Orhaniye-Kozluca yolu asfaltlandı

Orhaniye-Kozluca yolu asfaltlandı