26 Temmuz 2021 Pazartesi

Elif ile Ayda’ya kolilerle bebek gönderdiler

Elif ile Ayda’ya kolilerle bebek gönderdiler

 İzmir’de yaşanan 6.6 şiddetindeki depremin sonrasında mucize kurtuluş haberleri çocuklardan geldi. Yaşam üçgenine küçük bedenlerini sığdırıp hayatta kalmayı başaran 3 yaşındaki Elif Perinçek (3) ile Ayda Gezgin (4) depremin sembol isimleri oldu.

05 Kasım 2020 Perşembe 10:47 Güncel

Doğanlar Apartmanı enkazından 65 saat sonra yaralı olarak kurtarılan 3 yaşındaki Elif ile 91’inci saatte Rıza Bey Apartmanı enkazından çıkarılan 3 yaşındaki Ayda’nın tedavisi devam ediyor. Öte yandan ihtiyaçları olabileceği düşüncesiyle vatandaşlar hastaneye akın ediyor, hediye yağdırıyor.

BİLGİ KÖPRÜSÜ ÇOCUKLARI OYUNCAK GÖNDERDİ

İzmit’te 5 ayrı kurumdan oluşan Özel Bilgi Köprüsü Eğitim Kurumları’nın okul öncesi eğitim gören çocukları da bu konuya duyarsız kalmadı. Akranlarının en büyük ihtiyacının şu günlerde oyuncaklar olabileceğini düşünerek örnek bir davranış sergiledi. Montessori, Kids ve Kreş olarak çoğunluğu oyuncak bebek olmak üzere hediye kolileri hazırlandı. Ailelerin de yardımıyla hazırlanan bu koliler Elif ile Ayda’ya gönderildi. Ayrıca deprem bölgesindeki öğrencilerin ihtiyacını karşılamak için okul yönetimi de gıda ve hijyen yardımlarının yanında kırtasiye yardımında da bulundu.

YORUM EKLE

Güvenlik Kodu

DİĞER HABERLER

ÇOK OKUNANLAR

SONRAKİ HABER

“Cumhurbaşkanımızı büyük bir gururla ağırlayacağız”

“Cumhurbaşkanımızı büyük bir gururla ağırlayacağız”