21 Eylül 2020 Pazartesi

Ellibeş, 30 Ağustos Zafer Bayramı’nı kutladı

Ellibeş, 30 Ağustos Zafer Bayramı’nı kutladı

AK Parti Kocaeli İl Başkanı Mehmet Ellibeş, 30 Ağustos Zafer Bayramı nedeniyle yayımladığı mesajında Yunanistan ile yaşanan krize değindi. Ellibeş, “Türkiye’nin bağımsızlığına yönelik saldırılara zaman ve şartlar değişse de sonucu değiştirmeyecektir. Değil Avrupa,  dünya birleşse egemenliğimize kimse pranga vuramayacaktır” dedi.

29 Ağustos 2020 Cumartesi 13:27 Güncel

ELLİBEŞ’İN AÇIKLAMASI

“Anadolu’nun ebedi vatanımız olmasını sağlayan Malazgirt Zaferi’nin kazanıldığı ve İstiklal Mücadelemizin önemli bir dönüm noktası olan Büyük Taarruz’un zaferle sonuçlandığı Ağustos ayının son haftasını, büyük bir gururla Zafer Haftası olarak kutluyoruz.

Aziz milletimizin Malazgirt’te 1071’de Sultan Alparslan’la başlattığı şanlı yürüyüş, 30 Ağustos 1922’de Dumlupınar’da Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün başkomutanlığındaki varoluş mücadelesiyle taçlanmıştır.

Milletimiz hangi şart altında olursa olsun hiçbir esarete boyun eğmeyeceğini bu eşsiz zaferle bir kez daha göstermiştir.

Hiç şüphe yok ki; bu tarihi zaferlerde en büyük silahımız, topumuz-tüfeğimiz değil, birliğimiz, beraberliğimiz ve imanımız olmuştur. Şimdi bize düşen görev bu kardeşliği daha da ileriye götürmektir.

Büyük Zaferin 98.yıldönümünde ülkemizin enerjiden milli ve yerli üretim hamlelerine, sağlıktan ulaşıma ve uluslararası arenada giderek artan gücüyle daha anlamlı ve daha özel hale gelmiştir.

Özellikle Ayasofya Camiinin yeniden ibadete açılması ve Karadeniz’de tarihimizin en büyük doğalgaz rezervinin bulunması, ülkemizin Kurtuluş Savaşı’nda emperyalist güçlere karşı verdiği mücadele ruhunun adeta bugüne yansımaları olmuştur.

15 Temmuz’da Türkiye’ye ve Cumhurbaşkanımıza karşı saldırılarıyla ülkemizi bölmeyi, demokrasimizi parçalamayı başaramayanların bugün Yunanistan üzerinden aynı emelleri sürdürdüğünü görmekteyiz. Aslında bu oyun 98 yıl önce oynanan oyunlardan çok da farklı değildir. Zaman değişse de, aktörler ve roller değişmemiştir. Öyleyse, bu hadsiz saldırılara kalkışanlar bilmelidir ki, sonuç da değişmeyecek ve pervasızca saldırıları milletimizin iman dolu, çelik gibi sağlam göğsünde parçalanacaktır.

Bu vesile ile Büyük Zafer'in yıldönümünde milletimizin ve şanlı Türk Silahlı Kuvvetleri mensuplarımızın 30 Ağustos Zafer Bayramı'nı kutluyor, bizlere özgür ve aydınlık bir gelecek bırakabilmek için canlarını feda eden bütün şehitlerimizi, bu uğurda savaşan bütün gazilerimizi rahmet ve minnetle anıyorum.”

YORUM EKLE

Güvenlik Kodu

DİĞER HABERLER

ÇOK OKUNANLAR

SONRAKİ HABER

Akar: 30 Ağustos, kahramanlık mücadelesinin adıdır

Akar: 30 Ağustos, kahramanlık mücadelesinin adıdır