24 Kasım 2020 Salı

Ellibeş, öğretmen ve öğrencilere başarı diledi

Ellibeş, öğretmen ve öğrencilere başarı diledi

AK Parti Kocaeli İl Başkanı Mehmet Ellibeş, yarın başlayacak yüz yüze eğitimin ikinci aşaması öncesi bütün öğrencilere başarılar, öğretmen ve velilere kolaylıklar dileğinde bulundu

11 Ekim 2020 Pazar 13:00 Güncel

Milli Eğitim Bakanlığı'nın (MEB), yüz yüze ve uzaktan eğitimde aşamalı geçiş planı kapsamında, yarından itibaren ilkokul 1, 2, 3 ve 4'üncü sınıflar ile ortaokul 8'inci sınıflarda haftada 2 gün toplam 12 ders saati, imam hatip ortaokullarında 2 gün 14 ders saati, lise hazırlık ve 12'nci sınıflarda 2 gün 16 ders saati yüz yüze eğitim verilecek. AK Parti Kocaeli İl Başkanı Mehmet Ellibeş, 8. ve 12. sınıfların Ağustos ayından, 1.sınıfların Eylül ayından bu yana yüz yüze eğitimlere başladığını, şimdi yeni bir aşamaya geçildiğini belirterek şunları söyledi: “En az öğrencilerimiz ve velilerimiz kadar bizler de heyecanlıyız. Öğretmenlerimiz ve öğrencilerimizin yeniden buluşacak olmaktan duydukları mutluluğu yürekten paylaşıyoruz. Yeni dönem daha çok okul günü ve daha çok ders saati anlamına gelecek. Dünyayı etkisi altına alan koronavirüs salgını en çok ülkemizin geleceği olan çocuklarımızı etkiledi. Geçen yıl mart ayında bir anda eğitim hayatları kesintiye uğrarken, psikolojik etkileriyle küçük yaşta boğuşmak zorunda kaldılar. Şimdi bu olumsuz sürecin sonuna yavaş yavaş gelmeye başladık.

BU SÜRECİ BAŞARIYLA ATLATACAĞIZ

Dünyada olduğu gibi ülkemizde de normalleşme adımları atılıyor. Önemli olan, salgının tamamen geçmediğini kabul etmek ve tedbiri bırakmamaktır. Bu süreçte öğrendiğimiz maske, mesafe ve temizlik kurallarını okula gittiğimiz günlerde lütfen ihmal etmeyelim. Salgın sürecinde sağlık emekçilerimizin yazdığı büyük destana hep birlikte şahit olduk. Şimdi eğitimcilerimizin, hayatımızın en önemli değerleri olan öğretmenlerimizin de benzer bir destanı bu kayıp dönemin telafisinde yazacaklarına inanıyorum. Sabırla çocuklarının yanlarında olan ve onlardan desteğini esirgemeyen anne ve babalarımıza da teşekkür ediyorum. Çocuklarımız bizlerin yarını, geleceği demektir. Hep birlikte onların üzerine titreyip, bu süreci de başarıyla atlatacağız. Bu vesile ile eğitim-öğretimde ikinci aşamanın hayırlı olmasını, pazartesi günü ilk kez ders başı yapacak bütün öğrencilerimizi tebrik ediyor, başarılar diliyorum”.

YORUM EKLE

Güvenlik Kodu

DİĞER HABERLER

ÇOK OKUNANLAR

SONRAKİ HABER

Engin Öztonga’dan futbol okuluna şampiyonluk jesti

Engin Öztonga’dan futbol okuluna şampiyonluk jesti