28 Kasım 2020 Cumartesi

Emekli Sen; Açlık sınırında yaşıyoruz

Emekli Sen; Açlık sınırında yaşıyoruz

DİSK Emekli Sen Kocaeli Şube Başkanı İbrahim Turgut, hükümet seslenerek; “Biz açlık sınırında yaşıyoruz. Böyle yaşamayı hakketmiyoruz. Hükümete seslenip insanca yaşamak istiyoruz. Bunun içinde ek zam istiyoruz.” dedi.

14 Ekim 2020 Çarşamba 12:05 Güncel

DİSK Emekli Sen Kocaeli Şube Başkanı İbrahim Turgut, yaptığı yazılı basın açıklaması ile emekliler için hükümmeten ek zam talebini yineledi. Turgut yağtığı açıklamada şu ifadeleri kullandı, “Bizler bu ülkeye yıllarca hizmet etmiş, ülkemizin her yerinde her şekilde üretmiş artı değer sunmuş bu ülkenin onurlu namuslu yurtseverleriyiz. Yıllarca ürettik, bu devlete vergimizi ödedik. Vatandaşlık görevimizi yeterince yerine getirdik. Şimdi çıkmış bir bakan emekli maaşlarını ödedik diyebiliyor. Sayın bakan akıl tutulması yaşadığının farkında mısınız?  Sayın bakan demekten kendimizi alamıyoruz bize bizden kesilen paranın sadece bir kısmını veriyorsunuz bu ödenen para bizim. Paramızı kimse bize keyfi bağışlamıyor.

YAĞMUR GİBİ ZAM YAPIYORSUNUZ

Biz emekliler kendi paramızı alıyoruz siz hükümet olarak bir şey vermiyorsunuz. Emekli sen olarak bakanı kınıyoruz herkes haddini bilecek. Biz emekliler dilenci değiliz ülkeyi AKP Hükümeti olarak derin bir kaosun içine soktunuz. Emekliler mutlu değil, elektirik, su ve doğal gaz faturalarımızı ödeyemiyoruz. Her şeye yağmur gibi zam yapıyorsunuz. Yüksek sesle diyoruz, biz açlık sınırında yaşıyoruz. Böyle yaşamayı hakketmiyoruz. Hükümete seslenip insanca yaşamak istiyoruz. Bunun içinde ek zam istiyoruz. Sayın bakan emeklileri ağzına emeklilere zam yaptık demek için alma.”  Dedi

YORUM EKLE

Güvenlik Kodu

DİĞER HABERLER

ÇOK OKUNANLAR

SONRAKİ HABER

Gelecek Körfez’e meclis daveti

Gelecek Körfez’e meclis daveti