25 Ekim 2020 Pazar

EMEP'li kadınlar 'İstanbul Sözleşmesi Yaşatır' diyor

EMEP'li kadınlar 'İstanbul Sözleşmesi Yaşatır' diyor

İzmit Yürüyüş Yolu üzerinde Belediye İş Hanı önünde stant açan Emek Partisi (EMEP) üyesi kadınlar, kadın cinayetleri son bulsun diyerek bildiri dağıttı

26 Temmuz 2020 Pazar 11:34 Güncel

Artan kadın cinayetlerine dikkat çeken EMEP'li kadınlar, "Haklarımızdan ve hayatlarımızdan vazgeçmiyoruz" başlıklı bildirinin dağıtımını gerçekleştirdi. İstanbul Sözleşmesinin ne olduğunun anlatıldığı bildiride, birlikte mücadele çağrısı yapıldı. Kadınlara seslenen EMEP üyesi kadınlar, "Pınar Gültekin reddettiği erkek tarafından vahşice katledildi. Pınar, diğer kadın cinayetlerinde olduğu gibi 'Hayır' dediği için öldürüldü. Biz biliyoruz Pınar'ı, Emine'yi, Şule'yi öldüren sadece bir kişi değil" ifadelerini kullandı. 

"HAKLARIMIZDAN VE HAYATLARIMIZDAN VAZGEÇMİYORUZ"

"İstanbul Sözleşmesi Yaşatır" diyen kadınlar, "Haklarımızdan ve hayatlarımızdan vazgeçmiyoruz. Gelin bu sözü hep birlikte büyütelim, insanca bir yaşam ve eşitlik için birlikte mücadele edelim" dedi. Bildirilerini fabrikada, mahallede, sokakta kadınlara ulaştırmaya devam edeceklerini ve kadınlarla yan yana gelmeye devam edeceklerini söyleyen kadınlar, kazanılmış haklarından vazgeçmeyeceklerini de vurguladı. 

YORUM EKLE

Güvenlik Kodu

DİĞER HABERLER

ÇOK OKUNANLAR

SONRAKİ HABER

Pazarda işler kesat

Pazarda işler kesat