24 Eylül 2020 Perşembe

Emine Zeybek’in gelinine kötü haber!

Emine Zeybek’in gelinine kötü haber!

İzmit Belediyesi tarafından sözleşmesi yenilenmeyen Gamze Macit, Yüksel Yıldız yürütmeyi durdurma kararıyla belediyeye geri dönmüştü. Bu karara İzmit Belediyesi itiraz etti ve İstanbul Bölge İdare Mahkemesi yürütmeyi durdurma kararını kaldırdı

03 Haziran 2020 Çarşamba 20:32 Güncel

İzmit Belediyesi’nde sözleşmeli memur olarak çalışan kişilerin bir kısmının sözleşmesi yenilenmemiş ve geçtiğimiz yıl 31 Aralık itibariyle iş akitleri feshedilmişti. Belediye yetkililerinin açıklamasına göre; müfettişlerin incelemesi sonucu bu kişilerin usulsüz yollardan liyakatsiz bir şekilde işe alındığının tespit edildiği ifade edilmişti.

EMİNE ZEYBEK’İN GELİNİ

31 Aralık itibariyle işine son verilen isimlerden biri de AKP Kocaeli Milletvekili Emine Zeybek’in gelini Gamze Macit olmuştu. Macit de Mayıs ayının başında yürütmeyi durdurma kararıyla, İzmit

rahatsızlığı nedeniyle özel bir hastaneden 26 günlük rapor almış ve iş başı yapmamıştı. İzmit Belediyesi ise mahkemenin bu kararına itiraz etmişti.

TALEBİNİN REDDİNE

İstanbul Bölge İdare Mahkemesi, Gamze Macit’in programcı kadro karşılığı sözleşme yapılmadan önce İzmit Belediyesinin iştiraki olan BEKAS A.S. bünyesinde hizmet alımı yoluyla sekreter olarak çalıştığı ve işe alınma açısından gerekli olan niteliği taşımadığının anlaşıldığına karar verdi. Bu sebeplerden ötürü İstanbul Bölge İdare Mahkemesi; Kocaeli 1. İdare Mahkemesinin vermiş olduğu yürütmeyi durdurma kararını kaldırarak, yürütmenin durdurulması talebinin reddine karar verdi. Böylede kısa bir süre önce iş başı yapan ve iş başı yapar yapmaz 26 günlük izin alan AKP Kocaeli Milletvekili Emine Zeybek’in gelini Gamze Macit İzmit Belediyesine dönememiş oldu.

YORUM EKLE

Güvenlik Kodu

DİĞER HABERLER

ÇOK OKUNANLAR

SONRAKİ HABER

Bakan Koca güncel verileri açıkladı

Bakan Koca güncel verileri açıkladı