27 Eylül 2020 Pazar

“En azından gündemde bu 3 proje olmayacak”

“En azından gündemde bu 3 proje olmayacak”

Saadet Partisi Körfez İlçe Başkanı Ömer Faruk Coşkun, Körfez Belediye Başkanı Şener Söğüt’ün önceki gün yaptığı 1 yıl değerlendirme toplantısını izlediklerini söyleyerek, en azından 2 dönem önce başlayan 3 projenin bittiğini ve gündemden düşmesini umduklarını söyledi.

26 Ağustos 2020 Çarşamba 17:59 Güncel

Ömer Faruk Coşkun açıklamasında gündemi takip ettiklerini ifade ederek, “Belediye Başkanı Şener Söğüt’ün 1 yılı değerlendirme toplantısını takip ettik. Elbette pandemi süreci ile birlikte ülkemizin içinde bulunduğu ekonomik koşullar göz önüne alınarak, yeni projeden daha çok mevcutların tamamlanmasıyla ilgili değerlendirmeler yapıldı. Bizi en çok sevindiren şey geç de olsa, güç de olsa, zor da olsa, Sarnıçhan, Hereke Kalesi ve İlimtepe İş Merkezi projelerinin tamamlanmış olmasıdır. En azından gündemimizde artık bu 3 projenin olmayacağını düşünüyoruz” dedi.

Coşkun açıklamasının devamında, “Yine değerlendirme toplantısında belediye başkanı İlimtepe yolunun sıkıntılı olduğunu  belirterek, bizim daha önceden de gündeme getirdiğimiz ve yolun standartlara uygun olamaması hakkında ki görüşümüzü doğrulamış oldu. Bununla beraber Başkan söğüt konuşmasının başında tasarruf tedbirlerinden bahsetti. Keşke yapılan harcama envanterlerini de açıklasaydı da vatandaşa bilgi verilseydi, daha doğru olurdu. Önümüzde ki dönem planlanan yatırım ve projeleri takip edeceğiz. Daha insan odaklı, üretim ve istihdam ve üretime yönelik yatırımların olması gerektiği kanaatindeyiz.  İlimtepe’ye yapılacağı söylenen seyir tepesinin Hereke Kışladüzü’ne yapılmasının daha iyi olacağı kanaatindeyiz. Böylece hem Hereke hareketlenir, hem de Hereke Kalesi’nin silüetinde daha iyi bir izlenim olur” dedi.

YORUM EKLE

Güvenlik Kodu

DİĞER HABERLER

ÇOK OKUNANLAR

SONRAKİ HABER

Bakan Koca açıkladı; can kaybı 6 bin 183

Bakan Koca açıkladı; can kaybı 6 bin 183