25 Kasım 2020 Çarşamba

Engelli çocuklar ortada kaldı!

Engelli çocuklar ortada kaldı!

İstanbul’daki özel eğitim okuluna gitmek için servis isteyen Kocaeli’nin batı bölgesinde ikamet eden 16 engelli öğrenci ortada kaldı. Seslerini duyurmak için Büyükşehir Belediyesi, Kocaeli İl Milli Eğitim Müdürlüğü ve AK Parti Kocaeli teşkilatına giden engelli öğrencilerin velilerine olumsuz cevap verildi

30 Ekim 2020 Cuma 13:56 Güncel

İstanbul Ataşehir İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü’ne bağlı Yeditepe Özel Eğitim Meslek Lisesi’de okuyan işitme engelli öğrenciler Kocaeli’ye dönüş yolunda servis sıkıntısı yaşıyor. Çayırova, Gebze ve Darıca İlçelerinde  ikamet eden öğrenciler her gün okullarına gidip geliyor. İşitme engelli 16 öğrenci kendilerini bir servis aracı tahsis edilmesini istiyor.

VELİLER DURUMA İSYAN ETTİ

Geçen senelerde servis tahsis edilmişti. Ancak servis kısa süre sonra kaldırıldı. Sebep olarak ise İstanbul’da eğitim veren okulun Kocaeli’de ki öğrencileri taşınmasının yasak olduğu ifade edildi. Veliler duruma isyan etti. Yeni eğitim yılı için çocuklarının mağdur olmamasını istiyor. Çocuklar okula gitmek istiyorlar,  servisleri olmadığı için kimi öğrenciler okula gidemiyor. Kocaeli Büyükşehir Belediyesi, Kocaeli İl Milli Eğitim Müdürlüğü’ne hatta AK Parti Kocaeli teşkilatlarına gidip seslerini ne kadar duyurmak isteseler de yardım edilmediğini dile getirdi.

YORUM EKLE

Güvenlik Kodu

DİĞER HABERLER

ÇOK OKUNANLAR

SONRAKİ HABER

Başaran: Bize parti kuramazlar demişlerdi!

Başaran: Bize parti kuramazlar demişlerdi!