23 Ocak 2021 Cumartesi

Ersoy: Enflasyon sepetine konan ürünleri rüyamızda görmüyoruz

Ersoy: Enflasyon sepetine konan ürünleri rüyamızda görmüyoruz

Hizmet İş Sendikası Kocaeli Şube Başkanı İdris Ersoy arabulucu sürecinde olan toplu iş sözleşmesi ile ilgili açıklamalarda bulundu. Ersoy, "İşveren sendikası bize ısrarla enflasyonu teklif ediyor. Biz enflasyon sepetine koyduğunuz ürünleri rüyamızda görmüyoruz. Artık bizim hakkımızı verin" dedi

03 Aralık 2020 Perşembe 11:06 Güncel

Kocaeli Büyükşehir Belediyesi bünyesinde çalışan ve KHK ile Belde A.Ş’ye alınan 5 bin 700 işçiyi ilgilendiren toplu iş sözleşmesi görüşmelerinde bir sonuca varılamamış ve arabulucu sürecine girilmişti. Hizmet İş Sendikası Kocaeli Şube Başkanı İdris Ersoy, arabulucu sürecinde karar çıkmaz ise grev kararı alacaklarını belirtti. Ersoy konuyla ilgili sosyal medya hesabından video paylaşarak açıklamalarda bulundu.

“BENİM İÇİN ŞEREFTİR”

Ersoy açıklamalarında, ”Sizinle aynı mücadelede olmak benim için bir şereftir. Büyük bir sözleşme yürütüyoruz. Bu büyük mücadele asgari ücret seviyesinde maaş alan enflasyon ve hayat pahalılığı altında ezilen binlerce Kocaeli işçisinin ayağa kalktığı yeter artık bıçak kemiğe dayandı diye seslendiği bir haykırıştır. 16 Eylül tarihinden sonra belediye şirketlerinde çalışan işveren sendikasıyla masaya oturduk.

“MASADA MÜCADELE VERDİK”

Tüm iyi niyetimizle belediye emekçilerin hakkı için alın terleri için masada mücadele verdik. Tek amacımız hakkımız olanı almaktı. Son 2 yılda sokaktaki enflasyonun silip süpürdüğü soframızı geri toplamaktı. İnsanca yaşam taleplerimizi dile getirdik. Ama onlar bizi anlamadılar dinlemediler. Bizi görmezden geldiler” dedi.

“CANLA BAŞLA ÇALIŞIYORUZ”

Hizmet İş Sendikası Kocaeli Şube Başkanı İdris Ersoy açıklamalarının devamında şu ifadeleri kullandı, “Sanıyorlar ki belediye hizmetleri kendiliğinden oluyor. Kendinize gelin beyler bu hizmetleri bizler yapıyoruz. Maalesef karşılığını alamıyoruz. Biz size enflasyon zammı yeter razı olun diyorlar. Eski düzen devam etsin. Açlık sınırında devam edin diyorlar. Yazıktır, insaftır. Biz işimize namusumuz gibi sahip çıkıyoruz. Canla başla çalışıyoruz. Artık sabır taşı çatladı. Bunları söyledik ama kendimizi anlatamadık.

“DİRENE DİRENE KAZANAĞIZ”

Arabulucu süresi yakında bitecek. Grev kararı alacağız. İş yerlerinde grev oylaması yapacağız. Hakkımızı alana kadar direneceğiz. Direne direne kazanacağız. İşveren sendikası bize ısrarla enflasyonu teklif ediyor. Ne enflasyonu kimin enflasyonu diye soruyoruz bize TÜİK enflasyonu diyorlar. Biz bu enflasyonu tanımıyoruz ve inanmıyoruz. Enflasyonumuz sokakta, pazarda markette. Siz hiç pazara markete gitmiyor musunuz? Gidin biberin, soğanın fiyatını görün. Biz ne sıkıntılar yaşıyoruz görün. Açıklanan rakamlara göre biz sözleşme yapamayız. Buradan TÜİK’e yetkililerine sesleniyorum alışveriş nereden yapıyorsanız biz de oradan yapalım. Çünkü biz sizin aldığınız peyniri, meyveyi, yağı aldığınız fiyata alamıyoruz.

“YETER ARTIK!”

Biz enflasyon sepetine koyduğunuz ürünleri rüyamızda görmüyoruz. Yeter artık! Bu iş için kandırmayın. Bizi aptal yerine koymayın. Artık bizim hakkımızı verin. Verin ki iş yerlerimizde huzurumuz olsun. Herkes mutlu bir şekilde çalışsın. Virüsü birbirimize bulaştırmamak amacıyla ziyaretleri azaltacağız. Bundan sonra sosyal medya hesaplarımızdan bir araya geleceğiz. Yürüttüğümüz toplu iş sözleşmesinde gülen taraf biz olacağız."

YORUM EKLE

Güvenlik Kodu

DİĞER HABERLER

ÇOK OKUNANLAR

SONRAKİ HABER

Enflasyon 2020'nin zirvesinde

Enflasyon 2020'nin zirvesinde