21 Eylül 2020 Pazartesi

'Esnafın işleri yüzde 70 düştü'

'Esnafın işleri yüzde 70 düştü'

Ahilik Haftası sebebiyle gerçekleşen törende konuşan Kocaeli Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği Başkanı Kadir Durmuş, “Esnafın yüzde 70 oranında işleri düştü. Berber esnafı açık ama eskisi gibi iş yapmıyorlar. Allah inşallah bizi bu musibetten kurtarır” dedi

15 Eylül 2020 Salı 11:46 Güncel

Her yıl 14-20 Eylül tarihleri arasında kutlanan Ahilik Haftası da bu yıl pandemi engeline takıldı. Ahilik Haftası, bu yıl kapsamlı programlarla, farklı faaliyetlerle kutlanamadı. Sınırlı sayıda tören yapıldı. Kocaeli Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği Kültür Tepesi Atatürk Anıtına çelenk bıraktı. Pandemi sebebiyle törene katılım az olurken, programda Ticaret İl Müdürü Veysi Uzunkaya, Kocaeli Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği Başkanı Kadir Durmuş, Fırıncılar Odası Başkanı Ali Sarı, Bakkallar Odası Başkanı Bayram Kütük, Kahveciler Odası Başkanı Erdoğan Göçer ve esnaf odası başkanları yer aldı.

BAZI PROGRAMLAR İPTAL

Kocaeli Büyükşehir Belediyesi bando takımı da törende hazır bulundu. Atatürk anıtına çelengi Kocaeli Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği Başkanı Kadir Durmuş sundu. Ardından saygı duruşunda bulunulup İstiklal Marşı okundu. Tören sonunda açıklama yapan Başkan Durmuş şu ifadelere yer verdi: “Her yıl gerçekleştirdiğimiz ahilik haftası törenleri bu yıl Covid-19 sebebiyle az katılımcıyla kutlandı. Bazı programları da iptal ettik. İnşallah ülkemiz bu virüsten bir an önce kurtulur. Önümüzdeki yıllarda yine eskisi gibi neşeli ve kabalık olarak kutlarız.

EN ÇOK ONLAR YARA ALDI

Koronavirüs sürecinden bütün esnaf etkilendi. Ama en çok kahveci esnafı, kantinci esnafı ve servis işletmecileri etkilendi. En çok onlar yara aldı. Esnafın yüzde 70 oranında işleri düştü. Berber esnafı açık ama eskisi gibi iş yapmıyorlar. Allah inşallah bizi bu musibetten kurtarır.” Tören kapsamında daha sonra Kocaeli Valisi Seddar Yavuz ve Kocaeli Büyükşehir Belediye Başkanı Tahir Büyükakın ziyaretleri gerçekleşti.

YORUM EKLE

Güvenlik Kodu

DİĞER HABERLER

ÇOK OKUNANLAR

SONRAKİ HABER

Alemdar Caddesi ışıl ışıl oldu

Alemdar Caddesi ışıl ışıl oldu