21 Eylül 2020 Pazartesi

EYT’lilerde yeni dönem Kocaeli’nden başladı

EYT’lilerde yeni dönem Kocaeli’nden başladı

Emeklilikte Yaşa Takılanlar Derneği, ilk kez bünyelerinde Kadın Kolları oluşturma kararı aldı

16 Ağustos 2020 Pazar 22:36 Güncel

EYT olarak bilinen Emeklilikte Yaşa Takılanlar Derneği, ilk kez bünyelerinde Kadın Kolları oluşturma kararı aldı. Bu uygulamanın ilk başlangıcını da Körfez’den başlattılar. Körfez Kadın Kolları Başkanı olarak Körfez’de yerel seçimlerde muhtar adayı, CHP Körfez’den de İlçe başkan adayı olan Şengül Yurt seçildi.

İLK ADIM KÖRFEZ’DE ATILDI

Konuyla ilgili açıklama için Kocaeli ve Körfez EYT yöneticileri Yarımca Mimar Sinan Mahallesi sahilde toplandı. Genel Başkan Gönül Boran Özüpak’ın da katıldığı buluşmada yapılan açıklamada 81 ilde örgütlenmenin devam ettiği ve kadın kollarının da kurulmasına başlanacağı, ilk adımın da Körfez’den atıldığı söylendi.

YASAL YOLLARA BAŞVURACAĞIZ

Özüpak açıklamasında, “23 il, 45 ilçede örgütlenmemizi tamamladık. Kısa süre sonra 81 ilin tamamında yapılanmayı tamamlayacağız. Yine Körfez’den başlattığımız kadın kolları yapılanmasını da kısa süre sonra diğer il ve ilçelerde de yapacağız. Derneğimizin toplantı resimleri kullanılarak siyasi parti kuruluşunun tanıtımı yapılmış. Bunun için avukatlarla görüşmelerimiz sürüyor, gerekirse yasal yollara başvuracağız. Emeklilik haklarımız elde edilene kadar mücadelemiz sürecektir” dedi. Daha sonra Şengül Yurt’un Kadın Kolları Körfez Başkanı olarak seçildiği ve kendi yönetimini oluşturacağı belirtildi. EYT’liler toplantı sonrasında sahilde sohbetlerine devam etti.

 

YORUM EKLE

Güvenlik Kodu

DİĞER HABERLER

ÇOK OKUNANLAR

SONRAKİ HABER

Deprem şehitleri Gölcük'te anıldı

Deprem şehitleri Gölcük'te anıldı