27 Ekim 2020 Salı

Fatih Altaylı'dan Cemil Yaman'a sert tepki

Fatih Altaylı'dan Cemil Yaman'a sert tepki

AKP Kocaeli Milletvekili Cemil Yaman’ın bin 500 kişilik düğününe tepkiler dinmiyor. Yaman’a bir tepki de Habertürk yazarı Fatih Altaylı’dan geldi. Altaylı, yazısında Yaman’ın milletvekili olarak milletin şuursuz kesimini temsil ettiğini ifade etti

07 Eylül 2020 Pazartesi 13:34 Güncel

AKP Kocaeli Milletvekili Cemil Yaman'ın oğlu Hüseyin Yaman'ın geçtiğimiz gün Osman Gazi Köprüsü Oksijen AVM yanındaki Karayolları Sosyal Tesisleri'nde gerçekleştirilen düğününde korona virüs tedbirleri resmen yok sayıldı. AKP’li Milletvekilleri, belediye başkanlarının Kocaeli İl Emniyet Müdürü Veysel Tipioğlu ve Kocaeli Valisi Seddar Yavuz'un katıldığı törende, misafirlerin sosyal mesafe kurallarına uymadığı görüldü. Bin 500 kişinin katılım gösterdiği düğünde takı kuyruğunun da oldukça uzun sürdüğü öğrenildi.

ALTAYLI’DAN BÜYÜK TEPKİ

Vatandaşa kısıtlanan ancak AKP’li vekile serbest olan düğüne bir tepki de Habertürk yazarı Fatih Altaylı’dan geldi. Altaylı bugünkü “Hacivat gerdeğe girecek diye” başlıklı yazısında Yaman’a sert sözlerle yüklendi. İşte o yazıda yer alan ifadeler: “Dünden beri herkeste haklı bir kızgınlık. AK Parti Kocaeli Milletvekili Cemil Yaman, oğluna 1500 kişilik bir düğün yapıyor. Bir yanda neredeyse yalvaran Sağlık Bakanı Fahrettin Koca ‘Çok dikkatli olalım, sosyal mesafeye mutlaka riayet edelim, düğünlerde kalabalık olmayalım, maskesiz dolaşmayalım.’ Diğer yanda benzer çağrıları tekrarlayan Cumhurbaşkanı Erdoğan. Onların tam ortasında 1500 kişi ile düğün yapan bir milletvekili. Sıradan vatandaşa haklı olarak yasaklanan, süresi 1 saatle sınırlanan, davetli sayısı limitlenen nikahlar. Diğer yanda 1500 kişi ile yaptığı düğüne, bir başka AK Parti milletvekilini şahit yapan milletvekili.

“MİLLETİN ŞUURSUZ KISMINI TEMSİL EDİYOR”

Bana sorarsanız burada kızacak bir durum yok. Sonuçta bu adam milletvekili. Milleti temsil ediyor. O da milletin ‘Aymaz, umursamaz, yasak-kural tanımaz, şuursuz, duyarsız, topluma saygısız’ kesimini temsil ediyor. Yani oldukça geniş bir kitleyi. Ne yani onlar bu özelliklere sahip diye temsil hakları olmayacak mı? O yüzden kızmayın. Kaderimiz bu. Milletvekilinin oğlu gerdeğe girecek diye binlerce kişi hastaneye girecek. Sağlık Bakanı da bağırmaya devam edecek.”

YORUM EKLE

Güvenlik Kodu

DİĞER HABERLER

ÇOK OKUNANLAR

SONRAKİ HABER

Kocaeli emniyetinde il içi atamalar gerçekleştirildi

Kocaeli emniyetinde il içi atamalar gerçekleştirildi