22 Mayıs 2019 Çarşamba

Flormar işçisi Cenevre’de eylem yaptı

Flormar işçisi Cenevre’de eylem yaptı

Petrol-İş Sendikası Gebze Şube Başkanı Süleyman Akyüz, bazı sendikacılar ve işçiler bugün Yves Rocher Cenevre mağazası önünde bir basın açıklaması yaptı

19 Eylül 2018 Çarşamba 16:37 Güncel

Gebze’de üretim yapan Flormar Fabrikası’nda Petrol-İş Sendikası’na üye oldukları için işten çıkarılan 132 işçi 128 gündür direnişlerine devam ediyor. Fabrikada direniş devam ederken sendikacılar ve bir bölüm işçi direnişlerini Avrupa’da da duyurmak için harekete geçti. Üçü genel merkez yöneticisi, biri şube başkanı, üçü Flormar işçisi yedi kişilik heyet Cenevre’de sendikacılarla buluşup bir basın açıklaması yaptı. İşçiler ayrıca Fransa’nın başkenti Paris’te de basın açıklaması yapacak.

EYLEM YAPTILAR

Petrol-İş Sendikası Gebze Şube Başkanı Süleyman Akyüz, bazı sendikacılar ve işçiler bugün Yves Rocher Cenevre mağazası önünde bir basın açıklaması yaptı. Basın açıklaması sırasında polis sıkı önlem aldı. Polisinin sıkı markajı altında kısa ve sınırlı katılımlı bir açıklamaya izin verildi. Petrol-İş ve Flormar heyetinin ILO yetkilileriyle görüşmesi sürüyor.

YORUM EKLE

Güvenlik Kodu

DİĞER HABERLER

ÇOK OKUNANLAR

SONRAKİ HABER

KOÜ'lü öğrencilere video konferansla kanser tedavisi eğitimi

KOÜ'lü öğrencilere video konferansla kanser tedavisi eğitimi