22 Ocak 2019 Salı

Flormar'da atılan işçi sayısı 85'e ulaştı

Flormar'da atılan işçi sayısı 85'e ulaştı

Gebze OSB’de kurulu Flormar’da sendikal örgütlülük sonrası başlayan işçi kıyımında atılan işçi sayısı 85'e ulaştı

15 Mayıs 2018 Salı 21:33 Güncel

Geçtiğimiz yıllarda yarısından fazlası Fransız kozmetik tekeli Yves Rocher grubuna satılan, hisselerin bir kısmının da kurucu patronlar Sami Şenbay ile iki oğlu Cem ve Alp Şenbay'da kalan Flormar'da işçi kıyımı sürüyor. Petrol-İş Sendikası Gebze Şubesi’nin örgütlenme çalışması başlattığı Gebze OSB’de kurulu Flormar’da 15 işçi işten çıkarılmıştı. İşçi kıyımı sürdü ve işten çıkarılan işçi sayısı 85'e ulaştı.

BASKI SÜRDÜ

Bilindiği üzere Fransız Yves Rocher (İv Roşe)’nin Türkiye’deki kolu olan Kosan Kozmetik Sanayi Ticaret A.Ş–Flormar’da sendikal örgütlenme çalışmaları mart ayı başında başlamıştı. Sendikanın örgütlendiği iş yerinde bakanlıktan çoğunluğun sağlandığına ilişkin yetki belgesi alınmasına rağmen baskılar devam etti.

HAKKIMIZI SAVUNUYORUZ

Petrol İş Sendikası Gebze Şube Başkan Yardımcısı Şivan Kırmızıçiçek yaptığı açıklamada, "Bu fabrikada 200'e yakın sendika üyemiz var. Patronlar çeşitli bahaneler ileri sürerek bugüne dek 85 sendikalı işçiyi işten çıkardı. Biz direnişimizi sürdürüyoruz. Sendikalı olmak anayasal bir hak. Bu hakkımızı savunmaya devam edeceğiz. Fabrikanın önündeyiz. Alkışlarımızla, sloganlarımızla anayasal hakkımızı savunuyoruz. Görüşmeler devam ediyor. İşten atılanların işe geri alınmasını istiyoruz" dedi. 

YORUM EKLE

Güvenlik Kodu

DİĞER HABERLER

ÇOK OKUNANLAR

SONRAKİ HABER

İşte 1 yılda aracınızın deposundan uçan akaryakıt miktarı

İşte 1 yılda aracınızın deposundan uçan akaryakıt miktarı