30 Kasım 2020 Pazartesi

Gebze'de 29 Ekim Cumhuriyet coşkusu

Gebze'de 29 Ekim Cumhuriyet coşkusu

Gebze'de, Gebze Ticaret Odası tarafından 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı  kutlama düzenlendi. Üstü açık otobüsle Gebze, Darıca, Çayırova ve Dilovası ilçelerinde bando eşliğinde tur atıldı

29 Ekim 2020 Perşembe 15:37 Güncel

Gebze Ticaret Odası'nca  29 Ekim Cumhuriyet Bayramı  coşkusu halka yaşatıldı. Üstü açık otobüste bulunan bando, marşlar çalarken, Gebze, Darıca, Çayırova ve Dilovası ilçelerinde tur atıldı. Pencere ve balkonlara çıkanlar da ellerindeki bayraklarla coşkuya ortak oldu.

BURUK BAYRAM

Cumhuriyet Bayramı'nı coşku içersinde kutladıklarını söyleyen Gebze Ticaret Odası Başkanı Nail Çiler, "Bundan 97 yıl önce temel hak ve özgürlüklerin verildiği bir bayramı bugün coşku ile kutluyoruz. Öncelikle hepimizin Cumhuriyet Bayramı kutlu olsun. Bu emaneti bize teslim eden başta Gazi Mustafa Kemal Atatürk olmak üzere tüm silah arkadaşlarını rahmetle, saygıyla, sevgiyle ve minnetle anıyorum. Mekanları cennet olsun, ruhları şad olsun. Covid gölgesinde kutladığımız bu bayram ne kadar buruk olsa da biz bu heyecanı bu bölgede tekrar yaşatmak istiyoruz."

YORUM EKLE

Güvenlik Kodu

DİĞER HABERLER

ÇOK OKUNANLAR

SONRAKİ HABER

Körfez’de 29 Ekim coşkusu

Körfez’de 29 Ekim coşkusu