03 Haziran 2020 Çarşamba

Genç Avukatlar'ın yeni başkanı Yılancı oldu

Genç Avukatlar'ın yeni başkanı Yılancı oldu

Kocaeli Barosu Genç Avukatlar Meclisi’nin 4. Olağan Kongresi’nde aday olan Kemal Yılancı 157 oy alarak meclisin yeni başkanı oldu

11 Şubat 2017 Cumartesi 18:57 Güncel

Kocaeli Barosu Genç Avukatlar Meclisi’nin 4. Olağan Genel Kurulu, bugün baro binasında bulunan Umut Gümüş Toplantı Salonu’nda gerçekleştirildi. 600 avukatın oy kullanma hakkının bulunduğu genel kurulda mevcut başkan Selman Yaray tekrar aday olmadı. Yunus Emre Kurt ve Kemal Yılancı'nın aday olduğu kongrede 282 kişi oy kullandı. Yapılan oylama sonucu Kemal Yılancı 157, Yunus Emre Kurt ise 119 oy aldı. 6 geçersiz oyun kullanıldığı kongrede Kemal Yılancı, meclisin yeni başkanı oldu.

CENTİLMENCE BİR ORTAM

Seçim öncesi konuşan Kocaeli Barosu Başkanı Av. Sertif Gökçe, ''Bu seçimi bana göre her iki taraf da şimdiden kazanmıştır. Seçime nasıl hazırlandıklarına bizzat şahit oldum. Birbirinizi kırmadan tam da baromuza yakışır bir şekilde mücadelenizi centilmence bir ortamda sürdürdünüz. Şahsım ve yönetimim adına siz genç avukatların bu seviyede işlerine bağlılığını gördüğümüzde çok daha mutlu oluyoruz. Göreve geldiğimiz günden bu yana sizlerin her zaman yanında olduk. Bundan sonra da olmaya devam edeceğiz. Gerçekleşecek seçimin baromuz adına hayırlara vesile olmasını diliyor, her iki adayımıza başarılar diliyorum'' dedi.

BU PAYDALARDAN GÜÇLENİYORUZ

Daha sonra konuşma yapan adaylardan Kemal Yılancı, ''Bizler insan haklarından, hukuk devletinden, adaletten, barıştan, demokrasiden ve emekten yana bir mesleğin mensupları olarak bu paydalardan güçleniyoruz. Günümüzde bu güce her zamankinden daha fazla ihtiyacımız olduğu bir zamandan geçiyoruz. Yaşadığımız süreç bu birlikteliği gerekli kılmaktadır. Bize her konuda destek olan baromuza huzurunuzda teşekkür ediyorum'' ifadelerini kullandı.

BASİT BİR OY KULLANMAYACAKSINIZ

Yılancı’nın ardından konuşan bir diğer aday Yunus Emre Kurt ise ''Biz aday olurken meslektaşlarımızla istişare ettik. Ancak, kimseden izin almadık, kimseye sözler vermedik ve genç avukat meslektaşlarımızdan başka kimseye gebe değiliz. Bizim için de bu seçimi kazanmak çok önemli. Ancak gönülleri kazanmak da bir o kadar önemli. Bugün sizler basit bir oy kullanmayacaksınız. Önemsizleştirmek için çok şey yapılsa da bana göre çok önemli olan bir meclisin seçimindeyiz. Vereceğiniz her karara saygılıyız. Aday olurken gösterdiğimiz dik duruşumuzu baroda da devam ettirmek için oylarınıza talibiz'' dedi.

Genç Avukatlar Meclisi’nin kazanan yönetimi

Merve Özkaleli, Önder Meydan, Selman Balta, Muhammet Ensar Düzcan, Orhan Yıldırım, Emre Arık, Ezgi Yurdakul, Fatma Taşdemir, Tuğçe Çongara, Pınar Çiğdem

YORUM EKLE

Güvenlik Kodu

DİĞER HABERLER

ÇOK OKUNANLAR

SONRAKİ HABER

Beklenen kar yağışı Kocaeli'nin kapısına dayandı!

Beklenen kar yağışı Kocaeli'nin kapısına dayandı!