18 Ağustos 2019 Pazar

Gölcük Aile Konak 23 Nisan’da ilgi odağı oldu

Gölcük Aile Konak 23 Nisan’da ilgi odağı oldu

Gölcük Aile Konak Hastanesi, 23 Nisan Çocuk Bayramı festivali organizasyonu kapsamında İnterteks Uluslararası Fuar Alanı’nda kurduğu mini hastane standıyla fuara damgasını vurdu

23 Nisan 2019 Salı 12:04 Güncel

Gölcük Aile Konak Hastanesi, 20 yıllık sağlık tecrübesiyle, ileriye yönelik yatırımlarının yanı sıra, düzenlediği etkinliklerle de fark yaratmaya devam ediyor. 23 Nisan Ulusal egemenlik ve Çocuk Bayramı dolayısıyla Kocaeli Büyükşehir Belediyesi’nin İnterteks Uluslararası Fuar Alanın’da 21-22-23 Nisan tarihlerinde düzenlenen çocuk festivaline, mini hastane konseptiyle katılarak, çocuklara hem doktorluğu sevdirip, hem de ameliyat deneyimi yaşatarak fuarın en çok talep gören standı oldu.

BÜYÜKAKIN TEBRİK ETTİ

İnterteks Uluslararası Fuarı’nda 23 Nisan Şenliğinin gözde etkinlik alanlarından biri olan Aile Konak Hastanesi’nin ziyaretçileri arasında Kocaeli Büyükşehir Belediye Başkanı Doç. Dr. Tahir Büykakın’da vardı. Büyükakın, hastane etkinlik alanında kurulu ameliyathaneyi gezerek, çocukların ameliyat deneyimine ortak oldu, onlarla sohbet etti.  Konsepti çok beğenen Doç. Dr. Tahir Büyükakın, böyle güzel bir proje için katılımlarından dolayı uhastane yönetimine teşekkür etti.

AMELİYAT DENEYİMİ YAŞADILAR

23 Nisan çocuk festivali kapsamında İnterkteks Uluslararası Fuar alanında kurulan mini hastanesiyle göz dolduran Gölcük Aile Konak Hastanesi, fuarın en yoğun katılım alan standlarından oldu. Çocukların ameliyathane ortamında, ameliyathane hemşiresi ve anestezi, teknisyeni gözetiminde öncelikli olarak formalarını giyerek, maske ve boneleriyle ameliyata nasıl hazırlanıldığını öğrenirken, maket üzerinde ameliyatın başından sonuna nasıl yapıldığına dair bilgiler edindiler. Aynı zamanda organları tanıma fırsatı bulurken, gerçek bir ameliyat deneyimi yaşayan çocuklar ameliyat bitimi katılım belgelerini aldılar.

EN İLGİ GÖREN STAND

Gölcük Aile Konak Hastanesi olarak 21-22-23 Nisan tarihlerinde 3 gün boyunca hizmet veren mini hastane konsepti, ziyaretçilerden de hayli yoğun talep görürken, çocuklarının doktor olmasını isteyen anne-babalar hastane önünde yoğun kalabalık oluşturdular. Ameliyat deneyimini yaşayan çocuklarını standın bekleme salonundaki kameradan da izleyen aileler, çıkışta hatıra fotoğrafı çektirdiler. Başvuru formuyla gruplar halinde içeriye alınan çocukların boy ve kilo ölçümleri yapılarak, etkinlik 3 gün boyunca devam etti.

FOTOĞRAF ÇEKİM ALANLARI

Gölcük Aile Konak Hastanesi’nin 3 gün boyunca İnterteks Fuar alanında açık kalan mini hastane standında ameliyat deneyimi etkinliğinin yanı sıra, ambulans, hemşire ve doktordan oluşan fotoğraf çekim standları da çocuklar tarafından hayli ilgi gördü. Amabulans şoförü, hemşire ve doktor maketlerinde fotoğraf çekilen çocuklar 23 Nisan’ı Aile Konak Hastanesi standında coşkuyla ve doyasıya yaşadılar.

YORUM EKLE

Güvenlik Kodu

DİĞER HABERLER

ÇOK OKUNANLAR

SONRAKİ HABER

İzmit Belediyesi’nde ilk encümen

İzmit Belediyesi’nde ilk encümen