22 Ekim 2020 Perşembe

Gölcük protokolü, gazileri unutmadı

Gölcük protokolü, gazileri unutmadı

Cumhuriyetimizin kurucusu Gâzi Mustafa Kemâl Atatürk’e, 19 Eylül 1921'de gazilik ünvanı ve mareşal rütbesi verilişinin 99. yıl dönümü vesilesiyle kutlanan Gaziler Günü'nde Gölcük’te bir dizi etkinlik yapıldı.

19 Eylül 2020 Cumartesi 15:17 Güncel

İlk olarak, Gölcük Kaymakamı Sayın Cengiz Karabulut, Gölcük Deniz Ana Üs ve Garnizon Komutanı Tuğamiral Refik Levent Tezcan, Türkiye Muharip Gaziler Derneği Gölcük Şubesi Başkanı Sayın Mehmet Arslan, kahraman gazilerimiz, askeri ve sivil erkanın katılımıyla, Atatürk Anıtı'na çelenk sunma töreni gerçekleştirildi.

GAZİLERİ EVLERİNDE ZİYARET ETTİLER

Akabinde de, Gölcük Kaymakamı Cengiz Karabulut, Gölcük Deniz Ana Üs ve Garnizon Komutanı Tuğamiral Refik Levent Tezcan, Türkiye Muharip Gâziler Derneği Gölcük Şubesi Başkanı Mehmet Arslan; Kıbrıs Gazisi İsmail Dönmez, Kıbrıs Gazisi Ahmet Er, Kıbrıs Gazisi Sedat Yaman, Gazi Kerim Sarı’yı evlerinde ziyaret edip Gaziler Günü'nü kutladılar.

"RAHMET VE MİNNETLE YAD EDİYORUM"

Gölcük Belediye Başkanı Ali Yıldırım Sezer yaptığı açıklamada, “Başta Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşları olmak üzere; ebediyete irtihal etmiş olan, vatanımız uğruna canları pahasına savaşan kahraman gâzilerimizi ve aziz şehitlerimizi rahmet ve minnetle yâd ediyorum. Hayatta olan tüm gâzilerimize de aileleri ile birlikte sağlıklı, huzurlu uzun ömür diliyorum” dedi.

YORUM EKLE

Güvenlik Kodu

DİĞER HABERLER

ÇOK OKUNANLAR

SONRAKİ HABER

İzmit'te kazı sırasında heykel bulundu!

İzmit'te kazı sırasında heykel bulundu!