11 Ağustos 2020 Salı

Güleryüz Nalburiye’den iyi haber geldi

Güleryüz Nalburiye’den iyi haber geldi

Kentimizin tanınmış firmalarından Güleryüz Nalburiye A.Ş. 2018 yılında konkordato ilan etmişti. Şimdi ise borçların ödeme planını içeren konkordato projesi kabul edildi. 42 taksitle borcunu ödeyecek olan firma, iflas etmekten kurtulmuş oldu.

08 Temmuz 2020 Çarşamba 17:47 Güncel

Kocaeli’nin tanınmış firmalarından olan Güleryüz Nalburiye A.Ş., ekonomik kriz nedeniyle yara almış ve 2018 yılında konkordato ilan etmek durumunda kalmıştı. Sonrasında da Kocaeli 1. Asliye Ticaret Mahkemesi’nde görülen duruşmada, Güleryüz Nalburiye ile ilgili konkordato 1 yıl daha uzatılmıştı. Firma, bu süreçte mahkemeye ödeme planını içeren bir konkordato projesi de sunmuştu. Bu proje, alacaklıların büyük bir kısmından onay aldı ve Kocaeli 1. Asliye Ticaret Mahkemesi, bugün görülen duruşmada firmanın konkordato projesini kabul etti. Proje kabul edilmeseydi, firma, iflas etmiş sayılacaktı. Hem alacaklıları hem de mahkemeye projesiyle ilgili o güveni veren firma, tüm alacaklılara 42 ay taksitle borcunu ödemeyi taahhüt etmiş oldu. Ödemelerin bu ayın sonunda başlayacağı öğrenildi.

AZİMLE ÇALIŞMAYA DEVAM EDİYORUZ

Güleryüz Nalburiye A.Ş.’den yapılan yazılı açıklamada, “Kocaeli 1. Asliye Ticaret Mahkemesi 08.07.2020 tarihinde yapılan duruşmada firmamız Güleryüz Nalburiye A.Ş.'nin 16.10.2018 tarihinde sunmuş olduğu konkordato projesini kabul etmiş bulunmaktadır. Bu süreçte yanımızda olan değerli çalışanlarımıza, alacaklı durumda olan çözüm ortağımız firmalara, finans kuruluşları yöneticilerine, bizden manevi desteğini esirgemeyen siz değerli basın mensuplarımıza ve konkordato projemizin başarıya ulaşmasında emeği geçen herkese teşekkür ederiz. Güleryüz adının devam etmesi için eskiden olduğu gibi azimle çalışmaya devam ediyoruz” denildi.

YORUM EKLE

Güvenlik Kodu

DİĞER HABERLER

ÇOK OKUNANLAR

SONRAKİ HABER

Modern Hayvan Pazarı’na ilk kurbanlıklar geldi

Modern Hayvan Pazarı’na ilk kurbanlıklar geldi