20 Ocak 2021 Çarşamba

Güney: Engin Uçar’ın ihracı istenecek

Güney: Engin Uçar’ın ihracı istenecek

AK Parti İzmit belediye meclis üyesi Engin Uçar’ın partiden ihracının isteneceği açıklandı.

05 Ocak 2021 Salı 19:05 Güncel

Bugün Yunus Emre Kültür merkezinde gerçekleştirilen İzmit belediye meclisinde AK Parti İzmit Belediye Meclis Üyesi Engin Uçar'ın alkollü mekanları tramvay yapımı esnasında yıkılan Serkan Gül ve Yadigart Başyurt’un 6 senedir mağdur olduğunu açacakları yeni mekanda ruhsat verilmesini talep etmişti. Bu olayın ardından Mecliste AK Partililer arasında gerginlik yaşanmıştı.

İHRACI İSTENİYOR

AK Parti İzmit belediye meclis üyesi Engin Uçar’ın partiden ihracının isteneceği açıklandı. AK Parti İzmit ilçe başkanı Ali Güney yaptığı açıklamada “Disiplin Soruşturması başlatılmasının İl Başkanlığımızdan talep edileceği saygılarımızla kamuoyunun bilgisine sunarız” ifadelerini kullandı

İşte Güney’in o açıklaması:

İzmit Belediye Meclisinde daha önce de gündeme gelen alkollü mekanların açılmasıyla ilgili AK Parti Grubu olarak aldığımız karar kamuoyu tarafından bilinmektedir.

Gündemden düşen bu konu, bugün yapılan İzmit Belediyesi Ocak Ayı Meclis Toplantısında Meclis Üyemiz Engin Uçar tarafından yazılı önergeyle yeniden gündeme taşınmış ve yapılan oylamada komisyona havale olmadan, önergenin direkt kabulü şeklinde sonuçlanmıştır.

AK Parti, kurumsal bir partidir. Bu tür kararlar ilgili kurullar ve komisyonlar tarafından istişare edilerek ortak görüşle alınır ve uygulanır. Daha önce aynı konuyla ilgili AK Parti Grubumuz tarafından alınan karar da bu şekilde olmuştur.

Ancak son meclis toplantısında Engin Uçar bu prosedürlere uymadan kendi başına hareket ederek, daha önce partimizin ortaya koymuş olduğu tutuma aykırı bir sonuç çıkmasına sebebiyet vermiştir.

AK Parti tüzüğü ve kurumsal kimliği gereği bu tür eylemlerin neticeleri hakkında yapılacaklar bellidir.

AK Parti İzmit İlçe Başkanlığı olarak bu durumun ortaya çıkmasına direkt ve dolaylı olarak neden olanlar hakkında ihraç istemiyle Disiplin Soruşturması başlatılmasının İl Başkanlığımızdan talep edileceği saygılarımızla kamuoyunun bilgisine sunarız.

YORUM EKLE

Güvenlik Kodu

DİĞER HABERLER

ÇOK OKUNANLAR

SONRAKİ HABER

Siyanür sipariş eden genç ortadan kayboldu

Siyanür sipariş eden genç ortadan kayboldu