22 Eylül 2020 Salı

Güney’den 'TMM' farkındalığı

Güney’den 'TMM' farkındalığı

AK Parti İzmit İlçe Başkanı Av. Ali Güney, pandemi sürecinde İzmit esnafının özverisine övgüde bulundu, “Sosyal mesafe kuralı başta olmak üzere, her türlü önlemin alınması hususunda dikkatli davranan bütün esnafımıza teşekkür ediyoruz” dedi

19 Ağustos 2020 Çarşamba 11:56 Güncel

AK Parti İzmit İlçe Başkanı Av. Ali Güney, tedbirlerin hafifletilmesine rağmen pandemi sürecinin devam ettiğini ve Kovid-19 virüsünün bulaş riskine karşı bazı önlemlerin alınmasının zorunluluk olduğuna dikkat çekti. Özellikle (TMM) olarak ifade edilen ‘Temizlik, Maske ve Mesafe’ kuralının çok önemli olduğunu hatırlatan Güney, “Bu kurallara hepimiz uyarak, salgının tamamen kontrol altına alınmasını sağlayabiliriz” dedi.

ZİYA LOKANTASI'NA ZİYARET

Güney, bu konuda İzmit esnafının da üzerine düşeni yaptığını, büyük bir özveri gösterdiğini belirtti. Berber ve kuaförlerin yanı sıra lokantalarda da örnek uygulamalara rastladıklarını açıkladı. Bunlardan biri masaların arası şeffaf paravanlarla ayrılan, yemek servisi yapılan tezgahın izole edildiği, tuzluk, ekmek, çatal bıçak gibi malzemelerin özel poşete alındığı İzmit’in yarım asırlık esnafı, Karabaş Mahallesi Osmanbey Geçidi’ndeki “Kuru Fasulyeci Ziya Lokantası”.

HİJYEN SETİ HEDİYE ETTİ

Güney, işyeri sahibi Behçet Demir ve çalışanlara hijyen seti ve Türk bayrağı hediye ederek, “Esnafımız bu süreçte elinden geldiğince hijyen kurallarına dikkat ederek, hem kendilerinin hem de vatandaşlarımızın sağlığını koruyor. İzmit’in çınarlarından Ziya Lokantası da bu konuda büyük bir özveri göstermiş. Bu vesile ile lokantamızın kurucusu Ziya Çetinkaya’yı da rahmetle anıyorum. Yeni iş yeri sahibimiz Behçet Beyi tebrik ediyorum” dedi.

YORUM EKLE

Güvenlik Kodu

DİĞER HABERLER

ÇOK OKUNANLAR

SONRAKİ HABER

Kardeşini silahla vurarak öldürdü!

Kardeşini silahla vurarak öldürdü!