27 Ocak 2021 Çarşamba

Hacıoğlu, “Üvey evlat muamelesi görüyoruz”

Hacıoğlu, “Üvey evlat muamelesi görüyoruz”

Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın açıkladığı esnafa yardım paketinde kendilerini göremediklerini söyleyen Kocaeli Emlakçılar Odası Başkanı Alpay Hacıoğlu, üvey evlat muamelesi gördüklerini belirtti.

16 Aralık 2020 Çarşamba 12:34 Güncel

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan tarafından gerçekleşen Kabine Toplantısı sonrası esnafa üç boyunca bin lira yardım yapılacağı açıklanmıştı. Koronavirüs tedbirleri kapsamında işyerlerini kapatmak zorunda kalıp maddi sıkıntıya düşen esnafa yapılacak olan bu yardım bir nebze olsa yüzleri güldürmüştü. Terzi,lokanta,kıraathane gibi birçok meslek grubunu kapasayan bu yardıma Kocaeli Emlakçılar Odası Başkanı Alpay Hacıoğlu, sosyal medya hesabından yayınladığı yazılı açıklama ile tepki göterdi.

“BİZLERDE VERGİ MÜKELLEFİYİZ”

Emlakçıların Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın açıkladığı yardım paketinde bulunmadığını ifade eden Emlakçılar Odası Başkanı Hacıoğlu, açıklamalarının devamında şu ifadeleri kullandı; “Kıymetli devlet büyüklerimizden beklentimiz bizlerinde birer vergi mükellefi,katma değer üreten,istihdam sağlayan,tüzel kişiler olduğunu hatırlatarak esnaf destek paketleri açıklanmasıdır.”

“ANKARA BİZİM İÇİN UZAK DEĞİL”

Ankara bizim için uzak değil diye açıklamalarına devam eden Hacıoğlu son olarak şu ifadeleri kullandı, “Her şeyin zamlandığı şu dönemde bizler emlak camiası olarak komisyonlarımızın yüzde 3’ten yüzde 2’ye inmesine ses çıkartmamışken birde bu durum “üvey evlat” hissi uyandırıyor. Sektörümüzde destek paketi içerisine alınmasını sabırla bekleyişimiz sürecektir. Zira Ankara kimseye uzak değil,bizim için zaten su yolu.”

YORUM EKLE

Güvenlik Kodu

DİĞER HABERLER

ÇOK OKUNANLAR

SONRAKİ HABER

Kocaeli’de, FETÖ’nün gaybubet evlerine baskın: 7 gözaltı

Kocaeli’de, FETÖ’nün gaybubet evlerine baskın: 7 gözaltı