20 Ağustos 2019 Salı

Halk Eğitim’de deprem: Müdür ve yardımcısı görevden alındı

Halk Eğitim’de deprem: Müdür ve yardımcısı görevden alındı

Körfez Halk Eğitim Merkezi Müdürü Dilaver Şevik ve Müdür Yardımcısı Rıza Obuz görevden alındı. Görevden alınma sonrası Bakanlık müfettişlerinin Halk Eğitim Merkezi’nde inceleme ve soruşturma başlattığı öğrenildi

13 Şubat 2019 Çarşamba 17:30 Güncel

Körfez Halk Eğitim Merkezi Müdürü Dilaver Şevik ve Müdür Yardımcısı Rıza Obuz görevden alındı. Görevden alınma sonrasında Bakanlık Müfettişleri’nin Halk Eğitim Merkezi’nde inceleme ve soruşturma başlattığı gelen bilgiler arasında.

“TEHLİKELİ İŞLERLE İLGİLİ”

Körfez Halk Eğitim Merkezi Müdürü Dilaver Şevik ve Müdür Yardımcısı Rıza Obuz’un soruşturma geçirdiğini doğrulayan İl Milli Eğitim Müdürü Rasim Çelik, “Körfez Halk Eğitim Merkezi’nde Bakanlık Müfettişleri bir soruşturma yürütüyor. Konu tehlikeli ve çok tehlikeli işlerler ilgili; yani Halk Eğitim’in iş ve işlemleriyle ilgili bir inceleme ve soruşturma devam ediyor” dedi.

ESKİDEN DE GÖREVDEN ALINMIŞTI

Şimdilerde soruşturma geçiren Halk Eğitim Müdürü Dilaver Şevik, eski yıllarda da görevinden alınmış ve konuyu Kocaeli İdare Mahkemesi’ne taşımıştı. Açtığı davayı kazanan Şevik, Kocaeli İl Milli Eğitim Müdürlüğü'nün mahkeme kararını uygulamasıyla 2015 yılı Aralık ayı başlarında eski görevine dönmüştü.


Dilaver Şevik


Rıza Obuz


Ergün DEMİR

YORUM EKLE

Güvenlik Kodu

DİĞER HABERLER

ÇOK OKUNANLAR

SONRAKİ HABER

İYİ Parti'de şok gelişme: İlçe yönetimi el çektirildi

İYİ Parti'de şok gelişme: İlçe yönetimi el çektirildi