15 Haziran 2021 Salı

“Halkevi için 20 milyon lazım”

“Halkevi için 20 milyon lazım”

İzmit Halkevi binasının restorasyonu için 20 milyon TL’ye ihtiyaç olduğunu söyleyen DSP İl Başkanı Halim Dedeoğlu, “Kocaeli sanayi kenti halkevi binası için gerekli meblağ bulunabilir. Yeter ki restore edilmek istensin” dedi

19 Kasım 2020 Perşembe 10:35 Güncel

Yaklaşık olarak 80 yıllık bir geçmişe sahip olan İzmit Halkevi binasının onarımı ve restore edilmesi için “Biz İzmitiz” grubunun kurucusu Hüseyin Erol, kamuoyu algısı oluşturmak için tüm İzmitliler'in binanın çevresindeki korkuluklara siyah kurdele bağlamasını istemişti. Çağrıya CHP Kocaeli örgütü cevap vermişti. Demokratik Sol Parti’de dün farkındalığa destek oldu. İl Başkanı Halim Dedeoğlu ve yöneticiler de Halkevi binası demirlerine siyah kurdele bağladı.

KADERİNE TERK EDİLMİŞ

Ardından açıklama yapan Başkan Dedeoğlu şu ifadelere yer verdi: “İzmit’imizin sembollerinden olan halkevi binamız, maalesef kaderine terk edilmiş durumda. DSP Kocaeli örgütü olarak, halkevi binası ile ilgili eski valimiz Sayın Hüseyin Aksoy’la, üst geçit yanındaki halkevi meydanı ile ilgili de Büyükşehir Belediye Başkanımız Sayın Tahir Büyükakın ile görüşmüştük. Her iki sorunun giderilmesi ile ilgili ricada bulunduk. Şu anda halkevi meydanındaki kötü görüntü büyükşehirin çalışmalarıyla ortadan kaldırıldı. Bu konuda Büyükşehir belediye başkanımıza teşekkür ediyorum.

ÇİRKİN GÖRÜNTÜ

Halkevi binası ile ilgili, Valimiz Sayın Hüseyin Aksoy, binanın fizibilitesini yaptırdıklarını ve restorasyonun yapılabilmesi için 20 milyon liraya ihtiyaç olduğunu söylemişlerdi. Ancak bugüne kadar bu konu ile ilgili hiçbir olumlu gelişme olmadı.  Kocaeli sanayi kenti halkevi binası için gerekli meblağ bulunabilir. Yeter ki restore edilmek istensin. Bu kentte yaşayan bir vatandaş ve DSP il başkanı olarak binlerce kişinin eğitiminde önemli rolü olan tarihi eser olmamakla birlikte kentimizin en eski binalarından olan halkevi binasının restore edilip kentimizin girişindeki bu çirkin görüntünün ortadan kaldırılmasını arzu ediyorum.”

YORUM EKLE

Güvenlik Kodu

DİĞER HABERLER

ÇOK OKUNANLAR

SONRAKİ HABER

Emre Andız’ın testi pozitif çıktı!

Emre Andız’ın testi pozitif çıktı!