02 Haziran 2020 Salı

Hükümlüler, cami temizliğinde çalışacak

Hükümlüler, cami temizliğinde çalışacak

Kocaeli Cumhuriyet Başsavcılığı Denetimli Serbestlik Müdürlüğü ve Kocaeli İl Müftülüğü, denetimli serbestlik yükümlülerinin iyileştirilmesini ve topluma uyumunu kolaylaştırmak amacı ile ‘Arınmak Yeniden Başlamaktır’ projesinin protokolü imzalandı

15 Mayıs 2019 Çarşamba 11:29 Güncel

Kocaeli Cumhuriyet Başsavcısı Habib Korkmaz ve Kocaeli İl Müftüsü Yusuf Doğan ‘Arınmak Yeniden Başlamaktır’ projesinin protokolünü imzaladı. Proje ile hakkında kamu hizmeti yükümlülüğü bulunan kişiler, İl Müftülüğünce belirlenecek camilerde görevlendirilecek. Proje ile hem camilerin temizliği ve çevre düzenlemesinin yapılması planlanmakta, hem de yükümlülere manevi rehberlik edilerek bireysel ve sosyal sorunlarıyla yakından ilgilenilip rehabilitasyon sürecinin kolaylaştırılması amaçlanmakta.

BİLGİ YARIŞMASI

Projeye kapsamında ‘Peygamberimizin Hayatı’ isimli bilgi yarışması düzenlendi. Yarışmaya katılan yaklaşık 120 yükümlünün her birine Diyanet İşleri Başkanlığı’nın ‘Peygamberimizin Hayatı’ isimli eseri hediye edilerek, bilgi yarışmasındaki sorular bu kitapta yer alan bilgiler çerçevesinde hazırlandı. Bilgi yarışmasında dereceye giren yükümlülere, Cumhuriyet Başsavcısı Korkmaz ve İl Müftüsü Doğan tarafından ödülleri verildi.

KAMU KURUMLARIYLA İŞBİRLİĞİ

İl Müftüsü Doğan, Allah’ın tövbe kapısının inanan herkese her zaman açık olduğunu vurguladı. Doğan, bilgi yarışmasında her ne kadar sadece bir kişi birinci olabilse de yarışmaya katılan herkesin zaten kazanmış olduğunu ifade etti. Cumhuriyet Başsavcısı Korkmaz ise denetimli serbestlik tedbiri altında bulunan yükümlülerin eğitim ve iyileştirmelerinin Cumhuriyet Başsavcılığının gözetiminde aktif bir şekilde devam ettiğini, yükümlülerin sık sık mesleki kurs, rehberlik ve iyileştirme çalışmalarına katılmalarının sağlanıp, suçtan uzak durmalarının temin edildiğini, kamu kurumları ile yapılan işbirlikleriyle topluma faydalı işler meydana getirmelerine fırsat sunulduğunu ve bugün imzalanan protokol ile de bu sürecin daha etkin bir şekilde devam edeceğini belirtti. 

YORUM EKLE

Güvenlik Kodu

DİĞER HABERLER

ÇOK OKUNANLAR

SONRAKİ HABER

190 kilo kaçak nargile tütünü ele geçirildi

190 kilo kaçak nargile tütünü ele geçirildi