12 Aralık 2018 Çarşamba

  • 5,356 TL
  • 6,074 TL
  • 214,47 TL
  • 91.968

Hunharca katledilen Ecem'in babası çağrıda bulundu

Hunharca katledilen Ecem'in babası çağrıda bulundu

Hunharca katledilen 17 yaşındaki Ecem Balcı'nın babası Gökhan Balcı, yaşanan olayla ilgili getirilen yayın yasağını protesto etmek amacıyla kortej düzenleyecek

01 Mart 2018 Perşembe 23:43 Güncel

Gölcük'te yaşayan 17 yaşındaki Ecem Balcı 5 Ocak tarihinde evinden ayrıldıktan sonra bir daha kendisinden haber alınamamıştı. Ailenin durumu polise bildirmesi üzerine ekipler Ecem’i bulmak için arama başlatırken, Ecem’in annesi Esra Ercömert (41) bir not bırakarak Kandıra Kerpe’de kayalıklardan denize atlayıp hayatına son vermişti. Polis ekipleri, Esra Ercöment’in intiharının şüpheli olabileceği üzerinde durarak olayla ilgili inceleme başlatarak Ecem'in annesinin arkadaşı Süleyman Kara ve akrabalarını gözaltına almıştı.

ECEMİN CESEDİ GÖMÜLÜ HALDE BULUNMUŞTU

Gözaltındaki Süleyman Kara'nın ifadeleri üzerine ekipler, 16 Şubat gecesi Ecem'in cesedini Gölcük’e bağlı Ayvazpınar Köyü Yapraklı Deresi mevkiinde gömülü halde bulmuştu. Süleyman Kara sorgusunda Ecem'i öldürerek gömdüğünü itiraf etmişti. Ecem Balcı'nın ölümüne yönelik şüpheli Süleyman Kara ve şüpheli oldukları değerlendirilen kişiler adliyeye sevk edilmiş, şüphelilerden Süleyman Kara, çocuğu kasten öldürme suçundan tutuklanarak cezaevine gönderilmişti.

KIZINI UNUTTURMAMAK İÇİN KORTEJ DÜZENLEYECEK

Yaşanan bu olaylar üzerine savcılık konuyla ilgili yayın yasağı getirmişti. Baba Gökhan Balcı, bu yasağı protesto etmek ve kızını unutturmamak için kortej düzenleyecek. Baba Balcı, sosyal medyadan yaptığı açıklamada herkese seslenerek ''Kızım Ecem Balcı için 10 Mart 2018 Cumartesi günü saat 14.00'de Denizevler Sahil Parkı'nda toplanarak sessiz kalmadığımızı göstermek amacıyla araçlarımızla konvoy düzenleyeceğiz. Beni bu davada yalnız bırakmak istemeyen, ben de ses vermek istiyorum diyen dostlarımı, Gölcük halkını ve duyarlı olan herkesi bu konvoya bekliyorum'' dedi.

YORUM EKLE

Güvenlik Kodu

DİĞER HABERLER

ÇOK OKUNANLAR

SONRAKİ HABER

600 milyonluk vurgun operasyonunda 7 kişi daha tutuklandı

600 milyonluk vurgun operasyonunda 7 kişi daha tutuklandı