19 Ekim 2020 Pazartesi

“Hürriyet, büyükşehir belediye başkanı olacak”

“Hürriyet, büyükşehir belediye başkanı olacak”

İzmit Belediye Başkanı Fatma Kaplan Hürriyet’in 27 milyona mal ettiği 71 hizmet araç,hayvan ambulansı ve beraberindeki 10 projenin toplu açılış töreni gerekleştirildi. Programda konuşan CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, “Hürriyet, şimdi İzmit Belediye Başkanı ileride Kocaeli Büyükşehir Başkanı olacak bundan en ufak şüphem yok. Ama bunun için parti ayrımı yapmadan herkesi kucaklayacaksınız.” dedi.

13 Ağustos 2020 Perşembe 21:52 Güncel

İzmit Belediye Başkanı Fatma Kaplan Hürriyet’in uzun uğraşlar sonucunda İzmit Belediyesi’ne kazandırdığı 71 hizmet arac, hayvan ambulansı ve 10 diğer projenin toplu açılış töreni İnterteks Fuar Alanı’nda gerçekleşti. 27 milyona mal edilen hizmet araçları açılış töreninde sergilendi.Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu ve İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener’in katılımıyla gerçekleştirilen törene Kılıçdaroğlu ve Akşener ile birlikte TBMM Başkanvekili Haydar Akar, Baro Başkanı Bahar Candemir Gültekin, KOTO Başkanı Necmi Bulut, KOTO Meclis Başkanı Akın Doğan, CHP Genel Başkan Yardımcıları Seyit Torun, Ali Özturunç, PM üyesi ve Kocaeli Milletvekili Tahsin Tarhan, İYİ Parti Genel Sekreteri Uğur Poyraz, Genel Başkan Yardımcısı Berna Sukaş, İYİ Parti Grup Başkanvekili Lütfü Türkan, katıldı.

KILIÇDAROĞLU’NDAN KOLONYA İKRAMI

Programa il başkanları da yoğun ilgi gösterdi. IVECO Satış Direktörü Erkan Erşin, CHP İl Başkanı Harun Özgür Yıldızlı, İYİ Parti İl Başkanı Şanbaz Yıldız, HDP İl Eş Başkanı Mehmet Selim Akbuğa, SP İl Başkanı Zafer Mutlu, DSP İl Başkanı Halim Dede, DP İl Başkanı Mustafa Nazlıgül katıldı. Programda 27 milyonluk 75 araç, hayvan ambulansının tanıtımı, Gülümse Kafe, dost eller mağazası, gıda bankası, Emine Bulut Parkı, Şehit Ömercan Açıkgöz parkı, çiçek serası açılışı ve Ambarcı Köyü caminin temel atma töreni gerçekleştirildi.  Gelecek Parti İl Başkanı Ömer Faruk Başaran, DEVA Partisi İl Başkanı Adem KoçEMEP İl Başkanı Arzu Erkan davetli olduğu halde programa katılmadı. Program başlangıcında CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, İYİ Parti İl Başkanı Meral Akşener ve İzmit Belediye Başkanı Fatma Kaplan Hürriyet’e kolonya ikram etti.

YOĞUN GÜVENLİK ÖNLEMLERİ

Yerel seçimlerden sonra ilk kez Kocaeli’de bir araya gelen CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu ve İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener için yoğun güvenlik önemleri alındı. Tören alanına girişte herkesin tek tek çantası ve üstü arandı. Gerçekleştirilen programda koronavirüs tedbirleri kapsamında sosyal mesafe ve hijyen kurallarına dikkat edildi.

“MAKAM KOLTUĞU RAHATI SÜRMEYE GELMEDİK”

Araç tanıtımı ve toplu açılış töreninde konuşan İzmit Belediye Başkanı Fatma Kaplan Hürriyet gerçekleştirdiği programda, “Genel başkanlarımızı kentimizde ağırlıyor olmaktan onur duyuyoruz. Beni kırmayıp geldiler. Kendilerine çok teşekkür ediyorum. İlçe belediyesi olammıza rağmen genel başkanlarımızın burada olması bize daha da güç veriyor. Sevgili İzmitliler hak ettiğiniz bütün güzelliklerini size vermeye çalışıyoruz. Halkımzın istekleri doğrultusunda hareket ediyoruz. Göreve geldiğimizde en büyük sorumluluğumuzun israf musluklarını kısmak olduğunun biliyorduk. Makam koltuğunun rahatını sürmeye gelmedik.

“1 MİLYON TASARRUF EDECEĞİZ”

Makam aracı yerine hizmet araçları aldık. Benzin dahil tüm masrafları cebinden yapan bir başkan olarak makam aracı değil hizmet aracı alalım dedik. Önümüze çıkan engellere rağmen bahane değil çözüm ürettik. Kiralama değil satın alma yönetimi ile aylık yaklaşık 1 milyon TL tasarruf edeceğiz. Üreten ve güçlü belediye olarak halkımızın her kesimini kucaklayacağız.”dedi. IVECO yetkililer Hürriyet’e plaket takdim etti.

“İZMİTLİ DOĞUNMAZ İZMİTLİ OLUNUR”

Hürriyet’in ardından konuşan İYİ Parti İl Başkanı Meral Akşener, “İzmitliler sizi özlemişim. Fatma Hanım’ın konuşmalarını dikkatle dinledim. İzmit’e kadın elinin değmesinde katkılarımız olduğu için mutlu oldum. Siyasete 1994 yılında Koceeli Büyükşehir Belediye Başkan Adayı olarak başladım. O günler beni bu günlere getirdi. “İzmitli doğunmaz İzmitli olunur” denir. İnsanlara ne kadar süredir İzmittesin diye sorulur. Genelde İzmitte insanlar doyar.İzmit’e Türkkiye’nin her yerinden göç gelir, İzmit’te doğmuş olanlar onları kucaklar ve ekmeklerini paylaşırlar.

“İZMİTLİLER SİZİ SEVDİ”

Kocaeli diyebiliriz ama İzmir sancaktır. İzmit, Türkiye’nin özetidir.Benim gibi kız çocuklarının hayali Leyla Atakan olmaktır. Bize rol model olma ve cesaret verme mirasını sürdürürsünüz. İzmitliler sizi sevdi. Dilerim İzmit’in Şehr-i Emin’liğinden Kocaeli’nin Belediye Başkanlığı’na gidersiniz. Hürriyet,Millet İttifakı’nın adayıydı seçildi. Fatma Başkan’ın seçilmesi kendisinin ferasetidir. Şehrime hoşgeldiniz Sayın Genel Başkan” dedi.

“PAYINIZ BÜYÜKTÜR”

“Bizim belediye başkanlarımızın koltukları dahil icra yoluyla altlarından alındı. Gücü koltuk değil millet verir.” diyen CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, “Sayın Genel Başkana beni şehrinde ağırladığı için teşekkür ediyorum. Sayın Hürriyet’i dinledik. Belediye başkanalrına şunu söyledim. Siz Millet İttifakı’nın belediye başkanısınız. Akşener’in Fatma Başkanın seçilmesinde ki payı küçük değil büyüktür. Çünkü biz vatanımızı bayrağımızı düşünüyoruz. Kavgadan bir şey çıkmaz. Biz böyle düşünüyoruz. Kavga ve linç girişiminde bulundular. Bu ülkeye gerçek anlamda demokrasi gelinceye kadar mücadelemi sürdüreceğim. Bizim derdimiz millettir. Biz beraber yaşamak istiyoruz.

“GÜCÜ KOLTUK DEĞİL MİLLET VERİR”

Makam ve saltanat meraklısı olanlar ülkenin değil kendi çıkarlarını gözetirler. Bizim belediye başkanlarımızın koltukları dahil icra yoluyla altlarından alındı. Gücü koltuk değil millet verir. Fatma Kaplan Hürriyet, şimdi İzmit Belediye Başkanı ileride Kocaeli Büyükşehir Başkanı olacak bundan en ufak şüphem yok. Ama bunun için parti ayrımı yapmadan herkesi kucaklayacaksınız. Hizmete ilk önce yoksulların oradan başlayacaksınız. Sayın Genel Başkanım sizin belediye başkanlaeınıza da aynı engeller sunuldu.

“ENGELLER OLUYOR”

Sayın Fatma Kaplan Hürriyet iyi hizmetler veriyor. Engeller oluyor, olacakta. Ama hizmetler yapmaya devam edeceksiniz. Siz bu şehrin tarihine geçeceksiniz.Ben de bu kentte evlendim Bu kentte düğünüm oldu. Gelirken köşk vardı; yanmış orası. Bu kentin tarihinin ortaya çıkartılması gerekiyor.” ifadelerini kullandı.

“DUALARLA AÇILDI”

Konuşmaların ardından canlı yayında Ambarcı Mahallesi Tepebaşı Merkez Camii’nin temel atma töreni dualarla gerçekleştirildi. Program sonunda İzmit Belediyesi Kadın Basketbol Takımına plaket veridl. Ayrıca Hürriyet, iki genel başkana isimlerinin yazılı olduğu Kocaelispor forması hediye etti.

YORUM EKLE

Güvenlik Kodu

DİĞER HABERLER

ÇOK OKUNANLAR

SONRAKİ HABER

Başkan Söğüt yaralı askerleri ziyaret etti

Başkan Söğüt yaralı askerleri ziyaret etti