29 Mayıs 2020 Cuma

Hürriyet çizmeleri giydi, o mahalleye gitti

Hürriyet çizmeleri giydi, o mahalleye gitti

İzmit Belediyesi, Tepeköy Mahallesi Turan Güneş Caddesi'nde Kuzey Marmara Otoyolu çalışması esnasında yoğun hava yağışı sebebiyle meydana gelen toprak kaymasına anında müdahale etti, gece boyu mesai yaptı

17 Haziran 2019 Pazartesi 09:16 Güncel

Bölgede yapılan çalışmaları yerinde inceleyen İzmit Belediye Başkanı Fatma Kaplan Hürriyet, bölge sakini vatandaşlara geçmiş olsun dileklerini iletti. Başkan Hürriyet incemeleriyle ilgili yaptığı açıklamasında, "Bazı sıkıntılı olaylar oldu. biz de ekiplerimizle, ilgili birimlerimizle birlikte hemen bölgeye geldik. Burada Büyükşehir nezdinde yapılan bazı çalışmalar yarım kaldığı için yağmurun etkisiyle birliktebir kaç sıkıntıya sebep olmuş. Çok şükür bir can kaybı yok, vatandaşımıza bir zarar yok. Ama bir an önce bu yolların düzeltilmesi alt yapıyla ilgili düzenlemelerin yapılmasının takipçisi olacağız. Büyükşehir Belediyesi'nde ilgili birimlerle görüşeceğiz. bizim birimlerimiz ve Büyükşehir birimleri ortaklaşa inşallah bir an önce vatandaşımıza herhangi bir zarar gelmeden buraları halletmeye çalışacağız. Şimdilik kimseye bir şey olmaması en büyük tesellimiz. İnşallah bir an önce altyapının halledilmesiyle ilgili gerekli girişimlerimizi yapacağız" ifadelerini kullandı.

GECE BOYU MESAİ YAPILDI

İzmit Belediyesi ekipleri mahalledeki hayatı normale döndürmek için çalışmalarını aralıksız sürdürdü. Yaşanan toprak kayması sonucu bölgede meydana gelen zararlara vakit kaybetmeden müdahale eden ekipler, yaklaşık 10 kamyon toprağı bölgeden kaldırdı. Vatandaşlar olaya hemen müdahale ederek herhangi bir olumsuz durum yaşanmamasını sağlayan İzmit Belediyesi ekiplerine teşekkür etti.

GÜNDOĞDU'DA İNCELEMELERE DEVAM ETTİ

Ardından Gündoğdu Mahallesi Soyer Sokak üzerinde ağaçlandırma alanındaki toprakların kayması nedeniyle sıkıntı yasayan bölgeye de giden Başkan Hürriyet, durumla ilgili ekiplerden bilgi aldı. Vatandaşların durumdan olumsuz etkilenmemesi için gerekenlerin bir an önce yapılması talimatını veren İzmit Belediye Başkanı Fatma Kaplan Hürriyet, bölgede incelemelerini sürdürdü.

YORUM EKLE

Güvenlik Kodu

YORUMLAR

  • Toplam 3 Yorum

Bayram Bayram

27 Haziran 2019 Perşembe 21:04

Tebrikler başkan calisinki cekemeyenler çatlasın

Şaman Sezeralp

27 Haziran 2019 Perşembe 20:57

Bir hemşehri olarak teşekkür ediyor...bu uğurda enerjinizin hiç eksilmemesini diliyorum.

Altan öder

18 Haziran 2019 Salı 23:02

Tebrikler ve teşekkürler başkanım.Ne mutlu milletle el ele çalışmak.

DİĞER HABERLER

ÇOK OKUNANLAR

SONRAKİ HABER

İsmet Çiğit'in görevine son verildi

İsmet Çiğit'in görevine son verildi