09 Temmuz 2020 Perşembe

Hürriyet: Görevlerini yapmayacaklarsa bu koltukları terk etsinler!

Hürriyet: Görevlerini yapmayacaklarsa bu koltukları terk etsinler!

İzmit Belediye Başkanı Fatma Kaplan Hürriyet, AKP ve MHP'li meclis üyelerinin katılmaması nedeniyle yeterli sayıya ulaşılamaması üzerine meclisi tatil ederek, “Meclise gelmeyip, İzmitlileri önemsememeleri, bizleri engellemeleri kabul edilebilir değil. Eğer ciddiyetle görevlerini yapmayacaklarsa bu koltukları terk etsinler. Bu millete hakarettir" dedi

03 Mart 2020 Salı 15:58 Güncel

İzmit Belediye Meclisi Mart Ayı Oturumuna AKP'li ve MHP'li meclis üyeleri katılmadı. Alınan bilgilere göre AKP'li meclis üyeleri grup odalarının inşasının gerçekleştirilmemesini bahane ederek toplantıya katılmama kararı aldı. AKP'liler belediye binasında olmalarına rağmen toplatıya katılım sağlamadı.

RESMEN SKANDAL 

Açılış konuşmasını gerçekleştiren Belediye Başkanı Fatma Kaplan Hürriyet, "Toplantı yeter sayımız bulunmamaktadır. Bu kanuna göre bugünkü meclisimizi tatil etmek zorundayız. Cumhur ittifakı üyelerimizin neden bugün meclise gelmediklerini bilimiyorum. Sanırım kendileri bizden grup odası istedi. Çalışma arkadaşlarımızın müthiş gayreti sayesinde haftasonu dahil temizliğinden masa ve sandalyesine çok güzel 2 oda sağladık. Aldığımız bilgiye göre odalarını beğenmemişler. Bu resmen skandal. Bu resmen görevi kötüye kullanmak. Burası yüce bir meclistir. Bizim hepimizin seçilmiş insanlar olarak görevi İzmit'e hizmet etmektedir. 

KINIYORUM

Bir oda beğenmemek için Cedit gibi önemli bir konunun konuşulduğu bir günde, Halksüt'ü konuşacağımız bir günde, Veteriner İşleri Müdürlüğü'nü konuşacağımız bir günde burada yoklar. Bir sürü konumuz var ama Cumhur İttifakı üyelerinin sırf bir oda için yaptıkları şu protesto, meclisi önemsememeleri, İzmit'i önemsememeleri kabul edilebilir bir şey değil. Göreve geldiğimiz günden beri hazımsızlıkları devam ediyor. Sürekli bu meclisin ve İzmit'in tüm yetkili kurumlarına gölge düşüren, çalışan arkadaşlarımın emeğine gölge düşüren hareketler. AK Partili ve MHP'li arkadaşlarımı buradan kınıyorum. Görevlerini yapmayacaklarsa yapacaklara bıraksınlar. Kim görevini kötüye kullanıyorsa artık savcılığa suç duyurusunda bulunacağım. Ne yaparlarsa yapsınlar bizi milletimize hizmet götürmekten bizi alıkoyamayacaklar. Eğer ciddiyetle görevlerini yapmayacaklarsa görevlerini bıraksınlar.

YORUM EKLE

Güvenlik Kodu

DİĞER HABERLER

ÇOK OKUNANLAR

SONRAKİ HABER

Mağazalardan 100 bin liralık kıyafet çaldılar!

Mağazalardan 100 bin liralık kıyafet çaldılar!