10 Ağustos 2020 Pazartesi

Hürriyet, İnce'nin peşini bırakmıyor: Suç duyurusunda bulundu

Hürriyet, İnce'nin peşini bırakmıyor: Suç duyurusunda bulundu

İzmit Belediye Başkanı Fatma Kaplan Hürriyet, AKP'li Şener İnce'nin "Camiye ayakkabıyla girdi" iftirasını yargıya taşıyarak İnce hakkında suç duyurusunda bulundu

09 Aralık 2019 Pazartesi 10:54 Güncel

İzmit Belediye Başkanı Fatma Kaplan Hürriyet, AKP Meclis üyesi Şener İnce'nin "camiye ayakkabılarla girdiler" iftirası üzerine Kocaeli Adliyesi'ne giderek suç duyurusunda bulundu. Hürriyet'in suç duyurusuna CHP'li yöneticiler ve avukatlar, İYİ Partili yöneticiler ve çok sayıda vatandaş katıldı. Bazı katılımcıların ellerinde, "Yalancı Şener İnce", "Rezaletin adı Şener İnce", "Şener İnce özür dile" pankartları görüldü.

BİLE BİLE İFTİRA

CHP İl Başkanı Cengiz Sarıbay, suç duyurusunun ardından ilk konuşmayı yaptı. Ardından konuşan Hürriyet, "Biz milletin hizmete ihtiyacı var. AK Partililer nasıl seçimlerde karalama kampanyası yapmışlarsa yine aynı şeye devam ediyorlar. Bu kente kavga değil huzur lazım diyoruz. Hemen karalama ve linç kampanyası başlatıyorlar. İzmit'i kaybetmeyi hazmedemediler. Son olarak Fethiye köyünde camimize yaptığımız hizmetleri tanıtırken ağır hakaretlerle iftirada bulundular. Çok üzgünüm. Yüzde 80'den fazla müslümanın olduğu bir ülkede bizim ayakkabıyla camiye girmeyeceğimizi bile bile iftira attılar. Şener İnce'yi özür dilemeye davet ettik. Buna rağmen hakaretlerine devam etti.

VAİZ İÇİN DE HUKUKİ YOLLARA BAŞVURACAĞIZ

Bunlara artık gülüp geçeceğiz ama yanlarına da bırakmayacağız. Hukuki yönden hakkımızı arayacağız. Ne hak yeriz ne de hakkımızı yediririz. Şener İnce hakkında suç duyurusunda bulunduk. Paylaşımları inceleyip avukatlarımızla inceledik. Hakaretler için suç duyurusunda bulunacağız ve Şener İnce'ye tazminat davası açacağız. Bize hayvan diyen Körfez'deki vaiz için de hukuki yollara başvuracağız. Milliyetçiliğimiz, dinimiz bizim için kıymetlidir. Çamur atılmasına izin vermeyeceğiz" ifadelerine yer verdi.

YORUM EKLE

Güvenlik Kodu

DİĞER HABERLER

ÇOK OKUNANLAR

SONRAKİ HABER

Emniyet, uyuşturucuya göz açtırmıyor!

Emniyet, uyuşturucuya göz açtırmıyor!