28 Şubat 2020 Cuma

Hürriyet, köy muhtarlarıyla bir araya geldi

Hürriyet, köy muhtarlarıyla bir araya geldi

İzmit Belediye Başkanı Fatma Kaplan Hürriyet, köy muhtarlarıyla bir araya gelerek İzmit’in köylerinin geleceğini konuştu. Muhtarların köyleriyle ilgili istek ve şikâyetlerini ilettikleri toplantıda Başkan Hürriyet, "Köylerimizde yeni bir dönem başladı. Renkli asfaltları, tarih kokan evleri, sokakları ve kendilerine özgü güzellikleriyle marka köyler haline getireceğiz” dedi

25 Ağustos 2019 Pazar 10:26 Güncel

İzmit Belediye Başkanı Fatma Kaplan Hürriyet muhtar buluşmalarına başladı. Köylerin çekim merkezi olması adına güzelliklerini ortaya çıkarmak isteyen ve ilk olarak 25 köy muhtarıyla bir araya gelen Başkan Hürriyet’e, Başkan Yardımcısı Nurettin Bulut ve Muhtar Hizmet Masası Koordinatörü Süleyman Şen eşlik etti.

KÖYLERİ CAZİBE MERKEZİ HALİNE GETİRECEĞİZ

Sıkıntıları ve problemleri gecikmeden öğrenmek ve çalışmalara başlamak için muhtarlarla bir araya geldiğini belirten Başkan Hürriyet, “Bugün köy muhtarlarıyla ilk toplantımızı gerçekleştirdik. İlk toplantımızda şehrimizin batısındaki birbirine yakın köylerin muhtarlarını misafir ettik. Öncelikle köylerimizin sorunları, eksiklikleri konuşalım istiyorum. Köylerimizle ilgili planladığımız birçok proje var. Köyleri cazibe merkezi haline getirmek için çalışmalar yapıyoruz. İzmit’in köylerini insanların görmek için can attığı köyler haline getireceğiz” dedi.

BİR MARKA OLUŞTURULABİLİR

Konuşmalarına devam eden Başkan Hürriyet, “İzmir’de Şirince köyü var. Turizm merkezi haline geldi. Çeşitli etkinlikler ve ürünlerle turist çekebiliyor. Biz de İzmit’in köylerinde çeşitli projeler geliştirip ürünler yetiştirip çekim merkezleri yapmak istiyoruz. Köylerimizi kendilerine özgü ürünleriyle marka haline getirmek istiyoruz” dedi.

LAFLA DEĞİL PROJELERLE MARKA OLABİLİRİZ

Hürriyet, köylerin özelliklerini bilerek hareket etmeleri gerektiğini vurgulayarak, “Köylerinizde saklı kalmış özelliklerden yola çıkarak,  köylerimizin adını duyurabilecek projeler geliştireceğiz. Ortaya çıkacak projeler ve markalar size de fayda sağlayacak. Bizim projelerimiz, sizlerin katkı sağlayabileceğiniz ve geliştirebileceğiniz çalışmalardır. Fikirlerinizle büyütebileceğimiz tarzda doğru projeler ortaya koyarsak bu, İzmit’in marka değer olmasına büyük katkı sağlayacaktır. Lafla değil, projeyle marka olabiliriz” şeklinde konuştu.

İZMİT’İ RENKLENDİRECEĞİZ

Toplantıya katılan tüm muhtarların sıkıntılarını ve isteklerini dinleyerek notlarını alan Başkan Hürriyet muhtarların parke sıkıntısı yaşadıklarını belirtmesi üzerine, “Parke altında kum bitiyor, bastığınızda kalkıyor, yağmurda akıp gidiyor. Parke asfalttan daha pahalı. Yeni çalışmamız, parkeleri  bile asfaltlamak. Ama bu asfalt kullanılanın dışında renkli olacak. İstediğimiz deseni kullanabiliyoruz ve istediğimiz renklere boyayabiliyoruz. Şu an kalıplar yapılıyor yakın zamanda sokakları renklendireceğiz” ifadelerinde bulundu.

YORUM EKLE

Güvenlik Kodu

DİĞER HABERLER

ÇOK OKUNANLAR

SONRAKİ HABER

Nuri Tabanlı hayatını kaybetti

Nuri Tabanlı hayatını kaybetti