25 Ocak 2021 Pazartesi

Hürriyet Sayıştay raporunu değerlendirdi: Bu atamalar yapıldığında biz görevde değildik

Hürriyet Sayıştay raporunu değerlendirdi: Bu atamalar yapıldığında biz görevde değildik

İzmit Belediyesi'nin Sayıştay raporunda yer alan usulsüzlüklerle ilgili Başkan Fatma Kaplan Hürriyet'ten açıklama geldi. Hürriyet, Bu atamalar eski yönetim tarafından yapılmış olup bu atamalar 2019 Şubat ayı ve öncesine aittir" dedi

19 Aralık 2020 Cumartesi 14:34 Güncel

İzmit Belediyesi'yle ilgili hazırlanan Sayıştay raporunda, usulsüz personel ataması yapıldığı tespit edilmişti. Sayıştay'ın raporuyla ilgili İzmit Belediyesi Başkanı Fatma Kaplan Hürriyet'ten bir açıklama geldi. Hürriyet'in açıklamasında, "Bu atamalar eski yönetim tarafından yapılmış olup bu atamalar 2019 Şubat ayı ve öncesine aittir. Biz ise 31 Mart 2019 da seçimleri kazandık ve 15 Nisan 2019'da mazbata alıp göreve başladık" ifadeleri kullanıldı. Hürriyet'in açıklaması şöyle:

ESKİ YÖNETİM

Bugün bazı haberlerde; "İzmit Belediyesinde Sınavsız Atama Yapılmış", "İzmit Belediyesinde Zabıta Müdürlüğü kullanılarak sınavsız atama yapıldı" gibi başlıklarla sayıştay raporundan bahsedilmektedir. Sanki tarafımızdan yapılmış atamalar gibi bir sonuç doğuracak şekilde haberleştirilse de bu atamalar eski yönetim tarafından yapılmış olup bu atamalar 2019 Şubat ayı ve öncesine aittir. Biz ise 31 Mart 2019 da seçimleri kazandık ve 15 Nisan 2019'da mazbata alıp göreve başladık. Bu haberlerin bazılarının önce ismim kullanılarak yapıldığı ama sonra içerik değiştirildiğine ilişkin tarafıma bilgi geldi.

ASALETEN ATAMA YAPMADIK

Bu rapor daha önce defalarca tarafımızdan gündeme getirilen mülkiye müfettişi raporuyla birlikte basında tartışıldı, hatırlarsanız sözleşmeli personellerin de eski yönetim tarafından seçime 1 ay kala usulsüz ve eksik belge ile sözleşmeli yapıldığı bu raporlarla gündeme gelmişti. Bizim dönemimizde yapılmamış atamaların sanki yeni bir rapormuş gibi yansıtılması bizi zor duruma düşürme gayesinden midir bilemem ama şunu iyi biliyorum ki bugüne kadar hiçbir asaleten atama yapmadık. Şu anda zabıta müdürü bile asaleten değil vekaleten atanmıştır. Tarafımızdan asaleten zabıta müdürü atanıp oradan da hülle yoluyla başka bir müdürlüğe atama söz konusu değildir. Algı yönetimleri altında yanlış bilgilerle vatandaşımızın yanıltılması karşısında vatandaşımızı bilgilendirmek görevimizdir" ifadelerini kullandı.

YORUM EKLE

Güvenlik Kodu

YORUMLAR

  • Toplam 1 Yorum

Kanun adamı

19 Aralık 2020 Cumartesi 21:16

Nevzat Doğan döneminde yapılan atamalar kanuna aykırı ve usulsüzdür, iptal edilmesi gerekir. Ayrıca yapılan fazla ödemeler de ilgililerden tahsil edilmelidir. Usulsüz atamaları yap****ar hakkında hukuki işlem yapılması gerekir. Kimse kamu kurumunu çiftliği gibi kullanmamalı.

DİĞER HABERLER

ÇOK OKUNANLAR

SONRAKİ HABER

Başkan Yıldızlı’dan tepki: Algı operasyonu trajikomik hal almış!

Başkan Yıldızlı’dan tepki: Algı operasyonu trajikomik hal almış!