22 Ocak 2021 Cuma

Hürriyet sözünü tuttu: 9 köye internet

Hürriyet sözünü tuttu: 9 köye internet

Geçtiğimiz günlerde, kırsal mahallelerde internetleri olmadığı için uzaktan eğitim alamayan çocuklara ücretsiz internet bağlantısı sözü veren Başkan Hürriyet, verdiği sözü tutarak 9 köye internet hizmeti götürdü

30 Aralık 2020 Çarşamba 00:04 Güncel

Sosyal belediyecilik anlayışı kapsamında gerçekleştirdiği projelerle öğrencilerin hayatını kolaylaştıran İzmit Belediye Başkanı Av. Fatma Kaplan Hürriyet, özellikle pandemi sürecinde uzaktan eğitimin devam etmesi üzerine interneti olmayan 9 köye ücretsiz internet bağlantısı sağladı. Geçtiğimiz günlerde, internetin olmadığı kırsal mahallelere ücretsiz internet hizmeti verileceğini açıklayan Başkan Hürriyet, çok kısa bir süre sonra bu hizmeti hayata geçirdi.

KOCAELİ’DE İLK

İzmit Belediyesi ekipleri; Gökçeören, Şahinler, Nebihoca, Kozluca, Orhaniye, Mecidiye, Arpalık İhsaniye, Çavuşoğlu ve Yenice mahallelerinde, bugün mahalle konakları ve muhtarlıklara yerleştirilen uydu antenleriyle tüm bağlantı noktalarını kullanıma hazır hale getirdi. Uzaktan eğitimle derslerine devam eden öğrenciler artık bu noktalardan internete bağlanıp derslerine katılabilecekler. İzmit Belediyesi'nin özellikle eğitime destek veren projesi Kocaeli’de bir ilk olma özelliği taşıyor.

EĞİTİMDE FIRSAT EŞİTLİĞİ İÇİN HAREKETE GEÇTİK

Başkan Hürriyet, “Yaptığımız köy ziyaretlerinde, internet olmadığı için çocukların uzaktan eğitimlerine devam edemediklerini gördük. Eğitimde fırsat eşitliğini sağlamak adına hemen harekete geçerek çözüm ürettik. Öğrenci odaklı projelerimize bir yenisini daha ekleyerek köylerimize kurduğumuz uydu antenleri sayesinde çocuklarımız derslerini internetten zamanında takip edebilecek. Çocuklarımızın gülümsemesi bizim için her şeyden önemli.” açıklamasını yaptı.

YORUM EKLE

Güvenlik Kodu

YORUMLAR

  • Toplam 1 Yorum

C.Knpr

30 Aralık 2020 Çarşamba 08:16

https://uzaynet.com.tr/10 Mbps ye kadar 159 ₺....

DİĞER HABERLER

ÇOK OKUNANLAR

SONRAKİ HABER

Gelecek Körfez’den yerel esnafa sahip çıkalım çağrısı

Gelecek Körfez’den yerel esnafa sahip çıkalım çağrısı