18 Ocak 2021 Pazartesi

Hürriyet’ten 10 Aralık İnsan Hakları Günü mesajı

Hürriyet’ten 10 Aralık İnsan Hakları Günü mesajı

İzmit Belediye Başkanı Av. Fatma Kaplan Hürriyet, “Bütün insanlar hür, haysiyet ve haklar bakımından eşit doğarlar” ilkesinin kabul edildiği İnsan Hakları Evrensel Bildirgesi’nin kabulünün yıl dönümünde, insan hak ve özgürlüklerinin, yaşam biçimlerinin korunmasının, demokrasinin kalitesini belirleyen en önemli faktörlerden biri olduğuna vurgu yaptı

09 Aralık 2020 Çarşamba 16:36 Güncel

İzmit Belediye Başkanı Av. Fatma Kaplan Hürriyet, 10 Aralık Dünya İnsan Hakları Günü dolayısıyla bir mesaj yayımladı. Birleşmiş Milletler tarafından 10 Aralık 1948’de kabul edilen İnsan Hakları Evrensel Bildirgesi’nin tüm dünyada yaş, dil, din, ırk, renk, cinsiyet, etnik köken ya da siyasi düşünce ayırmaksızın eşitlik temelinde haklarını güvence altına aldığını ifade eden Başkan Hürriyet, mesajında şu ifadeleri kullandı: “İnsanlar arasında hiçbir ayrım, ötekileştirme kabul edilemez. İnsanlar din, dil, ırk, mezhep, statü gibi farklılıklara göre değerlendirilemez. Herkes seçimleri konusunda özgürdür ve farklılıklar hayatın zenginliğidir.

ADALET DUYGUSU OLUŞTURACAK YÖNETİM ANLAYIŞI

Demokrasinin kalitesini belirleyen en önemli faktörlerden biri, insan hak ve özgürlüklerinin, yaşam biçimlerinin korunması ve geliştirilmesidir. Bu alandaki gerçek başarının anahtarı ise, tüm bireylerin hak ve özgürlük bilinci, istenci ve duyarlılığına sahip olmasıdır. Devletin ve tüm yönetim kademelerinin en önemli görevlerinden biri, insan hak ve özgürlüklerinin korunması, yurttaşlar arasında adalet duygusu oluşturacak bir yönetim anlayışı benimsenmesidir. Bu vesileyle tüm insanlığın 10 Aralık Dünya İnsan Hakları Günü’nü kutlarken, hep birlikte barış içinde yaşayacağımız daha özgür ve mutlu bir gelecek diliyorum.”

YORUM EKLE

Güvenlik Kodu

DİĞER HABERLER

ÇOK OKUNANLAR

SONRAKİ HABER

O eczacı hakkında soruşturma başlatıldı

O eczacı hakkında soruşturma başlatıldı