05 Mart 2021 Cuma

Hürriyet’ten ironik gönderme: 1 yıl uğraştım ama değdi!

Hürriyet’ten ironik gönderme: 1 yıl uğraştım ama değdi!

İzmit Belediye Başkanı Fatma Kaplan Hürriyet, Cumhur İttifakı Meclis Üyelerinin uzun süre reddetmesine karşın nihayetinde 27 Milyon TL değerindeki iş makinesi filosunu satın almıştı. Bugünlerde kar temizleme çalışmasında kullanılan bu araçların görsellerini paylaşan Başkan Hürriyet, “Bu araçları satın almak için 1 yıl uğraştık ama değdi’’ diye yazdı

19 Ocak 2021 Salı 00:26 Güncel

İzmit Belediye Başkanı Fatma Kaplan Hürriyet, ilk seçildiği zamanlarda belediyenin iş makinesi kiralamak yerine, bu araçları satın almak için çaba göstermiş fakat bu öneri Cumhur İttifakı üyesi meclis üyelerinin karşı çıkması sonucu uzun süre askıda kalmıştı. Araç alınsın mı yoksa kiralansın mı tartışmaları İzmit Belediye Meclisi’nin uzun süre tartıştığı konu olmuştu. Nihayetinde Cumhur İttifakı üyelerinin de iş makinesi alımı için kullanılacak krediye onay vermesi sonrası İzmit Belediyesi bünyesine 27 Milyon TL değerindeki iş makinesi filosunu katmıştı.

BİR YIL UĞRAŞTI AMA DEĞDİ

O gün satın alınan araçlar bu günlerde kar nedeniyle kapanan yolların açılması ve buzlanan yolların temizlenmesi için kullanılmaya başlandı. Zaman zaman karlı yolların açılması çalışmalarını yerinde denetleyen İzmit Belediye Başkanı Fatma Kaplan Hürriyet, sosyal medya hesabından bir paylaşım yaparak, zamanında satın aldıkları iş makinelerinin ne kadar işe yaradığının altını çizerek, “Sadece 2 tuzlama robotumuz olabilir ve bazı durumlarda 102 mahallemize yetemeyebilir ama demokrasilerde çareler tükenmez. Koyarsın kepçenin ağzına tuzu, dökersin yollara. Tabii ki Temizlik İşleri Müdürlüğü işçilerimizin müthiş çabası ve emeğiyle. Not: Bu araçları satın almak için 1 yıl uğraştık ama değdi’’ açıklaması yaptı.

YORUM EKLE

Güvenlik Kodu

DİĞER HABERLER

ÇOK OKUNANLAR

SONRAKİ HABER

Aranan 152 kişi, korona denetimlerinde yakalandı

Aranan 152 kişi, korona denetimlerinde yakalandı