15 Haziran 2021 Salı

İHL’de hafriyat kalkıyor

İHL’de hafriyat kalkıyor

İzmit Anadolu İmam Hatip Lisesi okul binasının yıkılmasının ardından hafriyat ve moloz kaldırma çalışmaları devam ediyor

21 Kasım 2020 Cumartesi 12:27 Güncel

53 yıllık tarihinde aralarında eski bakanlarında bulunduğu binlerce öğrenci mezun veren ve kentin simgelerinden olan İzmit Anadolu İmam Hatip Lisesi bina yıkım ve hafriyatı toplama ihalesini Çalık Grup bünyesindeki Fethiye Ayakkabı İnşaat kazanmıştı. 8 Ocak tarihine kadar bitmesi gereken çalışmalarda okul binasına ilk kepçe vurulup bina yıkım işlemi gerçekleşti. Okul binasının ardından yurt binasının yıkımı gerçekleşecek. Yurt binasının pencere ve demirbaşları sökülüp yıkım işlemini beklemeye başladı.

TOKİ İNŞA EDECEK

Çalık Grup Yönetim Kurulu Başkanı Recep Çalık yaptığı açıklamada, “Çalışmalar belirlenen takvime uygun ilerleliyor. Okul binasını tamamladıktan sonra yurt binasının yıkım işlemini gerçekleştireceğiz. Bununda en geç önümüzdeki hafta gerçekleşeceğine inanıyoruz. Elimizden geldiğince hızlı bir şekilde ilerleyip çevreye en az zararı vererek çalışmaları sonlandırmayı planlıyoruz” dedi. İzmit İmam Hatip Anadolu Lisesi’ndeki yıkım ve hafriyat toplama işlemleri sonra erdikten sonra yeni binayı TOKİ inşa edecek. TOKİ tarafından yapılacak yeni bina 5 bin metrekarelik alana inşa edilecek. Yeni binada 26 derslik, 1 pansiyon, 6 laboratuvar, konferans ve spor salonu ile mescit yer alacak.

YORUM EKLE

Güvenlik Kodu

DİĞER HABERLER

ÇOK OKUNANLAR

SONRAKİ HABER

Kocaelispor’da üç isim sürekli kadro dışı bırakıldı

Kocaelispor’da üç isim sürekli kadro dışı bırakıldı